Po raz czwarty rusza konkurs „Innowacyjny Samorząd”

PAPKraj Wtorek, 14 lutego 20230
Serwis Samorządowy PAP zaprasza wszystkie samorządy do udziału w konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Celem konkursu jest promocja kreatywnych i innowacyjnych samorządów, a także chęć inspirowania innych do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Konkurs odbywa się już po raz czwarty.
mat.: Serwis Samorządowy PAP mat.: Serwis Samorządowy PAP

Głównym kryterium oceny w konkursie jest nowatorstwo oraz efektywność zastosowanych rozwiązań. Praktyka dotychczasowych edycji pokazuje, że projekty wcale nie muszą być duże i kosztowne - czasami wystarczy drobna zmiana, nietuzinkowy pomysł, by coś zaczęło lepiej funkcjonować.

 

Nagrody zostaną przyznane w sześciu kategoriach: miasta duże - powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie, powiaty oraz samorządy województw.

 

Przykładowe dziedziny, których mogą dotyczyć zgłaszane rozwiązania to: cyfryzacja, ochrona środowiska - zrównoważony rozwój, infrastruktura techniczna i gospodarka komunalna, finanse, polityka rozwoju - tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przyciąganie inwestorów, polityka demograficzna, oświata, sport, kultura, ochrona zdrowia, proinnowacyjność - tworzenie warunków do rozwoju innowacyjności, aktywizacja mieszkańców i polityka społeczna.

 

Laureatów konkursu wyłoni kapituła, w której zasiądą przedstawiciele samorządów, ministerstw oraz redakcji Serwisu Samorządowego PAP. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone podczas gali, która planowana jest na 25 maja w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 

W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 237 projektów. W gronie laureatów znalazła się gmina Czerwonak za wdrożenie projektu e-Odpady, Zduńska Wola za aplikację Stop Smog i powiat Tarnowski za Lokalny System Ostrzegania Powodziowego. Szprotawa ujęła kapitułę pierwszą na świecie upcyklingową kładką na łopacie turbiny wiatrowej, a Katowice - wprowadzeniem sklepów socjalnych. Spośród samorządów województw wygrało kujawsko-pomorskie za Kujawsko-Pomorską Szkołę Internetową. W sumie nagrodziliśmy 18 projektów.

 

Patronat honorowy nad konkursem objęły Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://innowacyjnysamorzad.pap.pl/.

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat