Advertisement

Piotrkowski rower "nadrzewny"

ePiotrkow Piątek, 27 maja 2022469821
Niecodzienny widok czekał na wszystkich, którzy w ostatnich dniach odwiedzili park im. ks. Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Na jednym z drzew ktoś bowiem zawiesił jednoślad, który na co dzień jeździ po drogach jako Piotrkowski Rower Miejski.

Ładuję galerię...

Na tę nietypową sytuację uwagę zwrócił m.in. miejski radny Dariusz Cecotka.

To nie jest rower miejski, tylko rower fruwający. W urzędzie słyszę cały czas, że miasto nie ponosi żadnych kosztów za zniszczenia, czy zaginięcia rowerów. Być może na tę chwilę tak jest, ale pod koniec umowy operator wystawi nam rachunek za te kwestie. To niejedyny rower, który jest traktowany nie tak jak powinien. Na os. Wyzwolenia niektóre pozbawiono nawet numerów identyfikacyjnych i prywatnie wykorzystuje je obecnie młodzież. Według operatora, koszt takiego jednośladu to około 4 tys. zł

 

Radny Cecotka zapewnił też w mediach społecznościowych, że wezwał do parku Poniatowskiego strażników miejskich, by rower z powrotem wrócił na ziemię. Udaliśmy się na miejsce i okazało się, że rzeczywiście wszystkie drzewa są wolne od dwukołowców. Dowiedzieliśmy się jednak na czym polegała interwencja strażników. 

Mamy tu do czynienia z chuligaństwem. Pewnie ten kto to zrobił dobrze się przy tym bawił, ale absolutnie nie ma się czym chwalić. Nasz dyżurny otrzymał zgłoszenie w tej sprawie i oczywiście wysłał na miejsce patrol. Strażnicy rzeczywiście zastali tam opisywany, niecodzienny widok. W związku z tym powiadomiona została firma, która zajmuje się obsługą miejskich rowerów, której pracownicy wszczęli swoje procedury - mówi Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Park Poniatowskiego nie jest objęty monitoringiem miejskim. To dlatego, że bogate zadrzewienie tego terenu i tak nie pozwalałoby na skuteczną obserwację. Sprawcy będą jednak poszukiwani. 


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wojciech ~wojciech (Gość)28.05.2022 15:04

Widać że ten co wypożyczył rower inteligencją nie grzeszy. Bo wiadomo kto ostatni wypiął rower ze stojaka. Jak dostanie rachunek to zrobi mu się gorąco.

60


Autor Pezet ~Autor Pezet (Gość)27.05.2022 10:35

Takich mamusia i tatuś wychowują

90


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)28.05.2022 02:09

A to nie sa czasem te helikoptery nawiedzonego Antonia?

12


Rtjx ~Rtjx (Gość)27.05.2022 18:38

Patologia z wyzwolenia !

41


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.05.2022 17:31

Tu nie jest problem rower, tylko pobliska szkoła TPS blokują ruch co 45minut bo przecież trzeba sobie zapalić trawkę,papieroska,zapluć chodnik wypić piwko,noi czas wracać do szkoły,i tak praktycznie co przerwa . Proponuję by raz na jakiś czas zrobić testy na obecność narkotyków i alkoholu w TPS.

70


Yoga ~Yoga (Gość)27.05.2022 17:28

A później płacz, że nic w Piotrkowie nie ma. Ja bym w życiu nie dała żadnych rowerów, żadnych placów zabaw. Jak cię stać będzie to pojeździsz na prywatnym. Albo pobawisz w bajkolandzie z dzieckiem.

41


D&D ~D&D (Gość)27.05.2022 15:04

Ten na kogo było ostatnie wypożyczenie trochę zabuli...

40


Bike ~Bike (Gość)27.05.2022 13:11

A te kamery w parku to po co atrapy!?

31


Jaworek ~Jaworek (Gość)27.05.2022 13:52

To mój rower

12


Jarosław singiel ~Jarosław singiel (Gość)27.05.2022 13:48

Piotrkowianie nie mają kultury by korzystać z takich rowerów jak coś jest kogoś to można zniszczyć takie podejście. Przenieść te rowery do sąsiednich gmin tam ludzie bardziej ucywilizowani.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat