Piotrkowianie znów na podium

Tydzień Trybunalski Czwartek, 22 marca 201222
Tym razem na podium w Puławach, gdzie w dniach 17 - 18 marca odbyły się V Mistrzostwa Polski w TANG SOO DO. Jak co roku uczestniczyli w nich zawodnicy piotrkowskiego klubu MARKY MARK.

Trener Marek Mazur zabrał 10 zawodników, którzy kolejny raz odnieśli sukcesy .Walki odbyły się w dwóch konkurencjach: semi contact i light contact.

W formule semi contact Iwo Gosławski zdobył srebrny medal, podobnie jak Oskar Skupień (II miejsce na podium). Katarzyna Gletkier obroniła tytuł mistrzowski i wróciła do Piotrkowa ze złotym medalem. Marek Mazur, trener drużyny, dając przykład podopiecznym, wziął udział w dwóch konkurencjach, wśród weteranów zdobywając zloty medal, a wśród seniorów srebro.

W drugim dniu zawodów odbyły się walki light contact. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy, z którymi trener wiąże duże nadzieje. Iwo Gosławski w kategorii do 66 kg zajął III miejsce na podium. W tej samej kategorii wagowej Mikołaj Michalczyk wywalczył srebro, natomiast Krzysztof Górski w kategorii 78 kg zdobył brązowy medal.

Oskar Skupień po dwóch walkach spotkał się w finale z kolegą z klubu Kamilem Pałubskim w kategorii Open Junior. Oskar wygrał walkę, zajmując I miejsce. Kamil Pałubski został wicemistrzem Polski juniorów. Gevorg Vardanyan wywalczył złoto w swojej kategorii wagowej (66 kg), ale spróbował swoich sił także w kategorii wyższej (72 kg) i tam również odniósł sukces – II miejsce. Kamil Henc po trzech wygranych walkach zdobył złoto, a tym samym tytuł mistrza Polski w kat 78 kg. Katarzyna Gletkier zdobyła w tej formule srebrny medal.

W walkach wzięły udział 24 kluby z całej Polski.