Odbyły się już pierwsze rozprawy. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił interpretację miasta i przyznał rację firmom. Co na to magistrat? - Sprawa ta ma charakter ogólnokrajowy. Istnieje wiele stanowisk w tym zakresie, a świadczą o tym choćby deklaracje podatkowe złożone przez przedsiębiorców, którzy płacą podatek na dotychczasowych zasadach, dochodząc jednocześnie przed sądami innego sposobu naliczania tego podatku - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie. - Do tej pory mamy za sobą trzy takie sprawy. Sąd uchylił naszą interpretację, przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia. Po otrzymaniu uzasadnienia orzeczenia sądu podejmiemy decyzje co do dalszego postępowania. O ewentualnym zwrocie części podatku od nieruchomości będzie można mówić po otrzymaniu korekty deklaracji od przedsiębiorcy i jej weryfikacji przez miasto.
W wielu miastach w kraju toczą się obecnie rozprawy pomiędzy przedsiębiorcami a samorządami, których przedmiotem jest właśnie sposób naliczania podatku od nieruchomości. - Co ważne, są już pozytywne rozstrzygnięcia dla samorządów, choćby wyrok sądu w Rzeszowie. Przypominam również, że to nie urzędnicy naliczali taką, a nie inną wysokość podatku, tylko przedsiębiorcy składając deklaracje – dodaje Bąkowicz.
Przypomnijmy, że w związku z pozwami miasto zabezpieczyło kilka mln złotych. Pieniądze pochodzą z wolnych środków i zostały przesunięte do rezerwy budżetowej.
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa
- Budowa tężni solankowej w Piotrkowie oficjalnie zakończona
- Policja ukarała Antoniego Macierewicza. Czy poseł straci prawo jazdy?
- Jazda elektryczną hulajnogą kosztowała go łącznie 2700 zł. Wszystko przez alkohol