Piotrków: Na otarcie łez pobiegają po stadionie

Tydzień Trybunalski Piątek, 30 września 201111
Bieg Trybunalski w tym roku nie odbędzie się. Odbędzie się za to “Trybunalski Bieg z OSiR-em”. 9 października uczestnicy pobiegają po terenie Stadionu Miejskiego Concordii przy ul. Żwirki.
fot. J. Kaczmarekfot. J. Kaczmarek

Bieg (w trzech odsłonach) rozpocznie się o godz. 10.00. Rekreacyjny osób niepełnosprawnych - start godz. 10.00. Sportowy - start ok. godz. 10.30. Masowy bez ograniczeń wiekowych - start ok. godziny 11.45.

 

Bieg przeprowadzony zostanie na następujących dystansach: I - rekreacyjny dla osób niepełnosprawnych - 100 m; II - sportowy K i M 7800 m (7 okrążeń), III - masowy - bez ograniczeń wiekowych - 1200 m.

 

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne i rzeczowe dla zwycięzców (poza tym dyplomy i koszulki).

 

W mieście mieliśmy dotąd dwie imprezy dla biegaczy. Przez lata można było się wybiegać wyłącznie podczas Biegu Trybunalskiego, jednak od 2008 roku miasto postanowiło, że będą dwa biegi: Piotrkowski na początek lata, Trybunalski na początek jesieni. Piotrkowski nie odbył się ze względu na problemy z reorganizacją ruchu w mieście. I chociaż pojawiła się koncepcja zmiany trasy, jednak miasto z niej zrezygnowało. Biegu Trybunalskiego ulicami miasta również nie będzie – zapraszamy na stadion miejski.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marcin ~Marcin (Gość)11.10.2011 22:04

A jednak się udało!!!
Mimo wielu zapowiedzi i pogłosek o odwołaniu wszelkich tegorocznych imprez biegowych w Piotrkowie Trybunalskim, udało się zaplanować i ostatecznie przeprowadzić coroczny Bieg Trybunalski.
Problem organizacji zawodów istniał w związku z licznymi remontami i przebudowami dróg w naszym mieście.
Jak się jednak okazuje udało się znaleźć rozwiązanie i wprowadzić w życie coś co było dla mnie od dawna oczywiste, a mianowicie przenieść bieg w inne miejsce. Piotrków Trybunalski, drugie pod względem wielkości miasto w województwie łódzkim, posiada przecież wiele uroczych i ciekawych historycznie miejsc i ulic, gdzie można poprowadzić trasę nie jednego biegu.
Ostatecznie organizatorzy – piotrkowski OSiR - w tym roku zdecydowali się na Stadion Miejski Concordia przy ulicy Żwirki. Czy to jest dobry wybór? Można by wiele dyskutować. Niezaprzeczalnie, miejsce jest idealne do organizacji masowych imprez sportowych. Zgromadzeni kibice mieli doskonały i nieprzerwany wgląd w przebieg zawodów. Patrząc jednak od strony zawodników, którzy mieli do przebiegnięcia 7 okrążeń nie było to zbyt komfortowe rozwiązanie. Ponadto kontrola wszystkich zawodników, (kto ile przebieg, komu ile jeszcze zostało do przebiegnięcia) również przysparzała sędziom wiele kłopotu. Najlepszym przykładem tego było pytanie jednej z osób liczących okrążenia skierowane do mnie: „które obecnie biegnę okrążenie?”.
Po raz kolejny muszę stwierdzić, że bardzo kameralny charakter imprezy (czytaj: nieduża liczba startujących) pozwolił organizatorom w miarę sprawnie przeprowadzić zawody. Generalnie uważam, że pomysł przeniesienia Biegu na obiekty sportowe Piotrkowa Trybunalskiego jest dobry. Według mnie, należałoby jednak w przyszłości dodatkowo poprowadzić trasę na mało ruchliwe drogi będące w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu. Pozwoliło by to rozwiązać problemy o których wspominałem wcześniej. Poza tym chcąc propagować sport powszechny nie można odcinać się całkowicie od miasta. Impreza, która organizowana jest raz (dwa razy z Biegiem Piotrkowskim) do roku w żaden sposób nie sparaliżuje naszego miasta.
Podsumowując, trzeba się cieszyć, że Bieg Trybunalski się w ogóle odbył. Chcąc propagować nasze miasto min. poprzez sport, trzeba za wszelką cenę zachować ciągłość w organizowaniu imprez masowych. Tylko wówczas wszyscy zawodnicy będą pamiętać o Biegu Trybunalskim i o tym, aby zawitać do nas ponownie za rok.

00


jaki ~jaki (Gość)03.10.2011 21:44

po pierwsze nagrody pieniężne a bieg miał być masowy , spontaniczny , promujący zdrowie . po drugie bez spędu szkolnego nic z tego nie wyjdzie , dlatego w tym tygodniu na polecenie / nazwiska nie można głośno wymieniać / rozdzwonią się telefony w szkołach z rozdzielnikiem ilościowym , dyrektorzy zmuszeni wagą i rangą zawodów , będą wypychali nauczycieli , oferując im rozpisanie godzin z KN lub wykorzystanie marnego przydziału zajęć pozalekcyjnych . oczywiście w materiale filmowym zręcznie nakręconym , liczba uczestników ulegnie potrojeniu , jak to bywało prawie zawsze , a kasa bezsensownie wyrzucona nie zasili budżetów choćby klubów MŁODZIEZOWYCH . oczywiście w statystykach osiru impreza tej rangi , uzasadni kolejny strumień kasy z UM.
PS. pamiętajcie o wyborach - MARIAN NA SENATORA , chociaż z drugiej strony gdyby został wybrany to sam nie wiem czy piotrkowska medycyna zyska czy straci , bo polski parlamentaryzm NA PEWNO zyska .

00


łysy 50 ~łysy 50 (Gość)02.10.2011 19:08

Uwaga!!! Będą telefony do szkół na polecenie prezia Ch. i dyra H. ile to biegających ma przyjść na “Trybunalski Bieg z OSiR-em”. Niech kto spróbuje nie wykonać polecenia! Na razie bez odzewu. Szykuje się totalna klapa. Widzisz Sokalski co narobiłeś. Reaktywowałeś bieg z kilkoma zapaleńcami, a teraz uczestnicy pobiegają po terenie Stadionu Miejskiego Concordii przy ul. Żwirki. Wielkie brawa dla "organizatorów" i "pomysłodawców"

00


ed ~ed (Gość)02.10.2011 15:52

CZysty dom wariatów.! Rozumiem że z pelnym poparciem Pana Chojniaka ! .GRATULUJE !!!!

00


lukch ~lukch (Gość)02.10.2011 00:17

;-)

00


Anna Bulwers ~Anna Bulwers (Gość)01.10.2011 19:44

Ale rozumiem że z psem Tajsonem tak sobie tam pobiegają, tak?
A czy to prawda że kolega Heinzel będzie starterem? W takim razie ten bieg się dobrze zapowiada!

00


obserwator ~obserwator (Gość)01.10.2011 12:43

Jak jest z tym Biegiem Trybunalskim, przez wiele lat mówilo się , żę Biek Trybunalski jest zastrzeżony przez Tomka Sokalskiego - teraz używa się innych nazw , czyli Tomek Sokalski miał rację. Oczekujemy na wyjasnienie tego tematu.

00


dziadekklozetowy ~dziadekklozetowy (Gość)01.10.2011 12:27

luuuuuuuuudzie luuuuuuudziska przyjdzta dzis do amfiteatru o 16 Antoni bedzie :)

00


Waldi ~Waldi (Gość)01.10.2011 11:30

Dodam jeszcze że wszech nam Panujący na auto za 100 tyś nie szkoda. Bo Pan nie może byle g.... jeździć. A hołota to niech nie marnuje czasu i nie biega tylko na mszę idzie!!!!!

00


Waldek ~Waldek (Gość)01.10.2011 11:24

Na co Panu z kółka i przewodniczącemu organizowanie ludziom rozrywki sprzyjającej zdrowiu, po co to. Liczy się tylko0 KASA i interesiki z kościołem. Kościół nam potrzebny przy Modrzewskiego. Senator nam potrzebny o tak. Procesje o tak. Marsze pustych GARNKÓW o tak. Ale sport i to taki najprostszy który może uprawia każdy - o nie NIE NIE NIE ma kasy. Ale na bzdurny remont Słowackiego milioniki były. Za trzy lata przed wyborami będą znowu remontowa. A MOHERY są szczęśliwe bo kościołów i procesji w bród. A co ma przeciętny piotrkowianin-no jak procesje-kółka-włażenie do d... proboszczom. A nie tam będą biega no i jeszcze parę ciężkich groszy na to traci co za marnotrawstwo. OOOOooo SZKODA SIĘ PRODUKOWAĆ. Co się dziwi że kto zdrów na umyśle wynosi się z tego zadupia gdzie pieprz rośnie!!!!!

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat