Piotrków: Co z tą Górniczą?

Środa, 29 grudnia 201026
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta powrócił temat ulicy Górniczej. W wywołał go przewodniczący Jan Dziemdziora, którego o interwencję poprosili właściciele 470 garaży zlokalizowanych przy Górniczej.
fot. ePiotrkow.plfot. ePiotrkow.pl

W czym problem? Dziury, czarne błoto i woda latem, zimą... woda po kostki. – Woda płynie z góry, ale nie ma odwodnienia burzowego ani rowów przy drodze. Płynie środkiem drogi i niszczy ją. To, co prywatnie my zrobimy, to jest “jak cię mogę”, ale jak woda spływa, to zaraz, za dwie godziny, drogi nie ma. Płacimy za to z własnej kieszeni. Tu od dziesięciu lat nie było nikogo, kto by się tym zajął! - skarżył się kilka dni temu jeden z właścicieli garaży.


Czy jest szansa, aby problem ten rozwiązać? Na to pytanie próbował odpowiedzieć podczas sesji wiceprezydent miasta Adam Karzewnik. - Jeśli chodzi o zimowe utrzymanie ulic, to są priorytety. W momencie opadów śniegu w pierwszej kolejności odśnieżamy drogi krajowe, później wojewódzkie, powiatowe itd. Ulica Górnicza nie jest ani krajową, ani wojewódzką, w związku z tym może się zdarzyć tak, że ona jest odśnieżona w dalszej kolejności, jak również plac, na którym zlokalizowane są prywatne garaże. Ulica Górnicza nie jest w najlepszym stanie technicznym, jak wiele ulic w Piotrkowie. W poprzedniej kadencji położyliśmy szczególny nacisk na wykonanie dróg i ulic w naszym mieście. Rezultaty sa już widoczne, ale niestety wieloletnie opóźnienia powodują, że jeszcze kilkanaście kilometrów ulic wymaga natychmiastowego remontu. Górnicza w zasadzie wymaga inwestycji. Chcąc położyć tam nawierzchnię asfaltową, ona musi być najpierw wyposażona w odprowadzanie wód deszczowych, w chodnik, oświetlenie. Wtedy będzie można mówić o naprawie tej ulicy. Mimo wszystko po okresie zimowym będziemy dokonywać napraw cząstkowych tak, aby drożność tej ulicy była w miarę sprawna. Oczywiście w najbliższych latach ta ulica powinna zostać poddana gruntownemu remontowi, a w zasadzie modernizacji. Jeśli chodzi o garaże, to nie jest to odosobniony przypadek. W nabliższym czasie przedstawimy propozycję rozwiązania tego problemu. Być może możliwa będzie jakaś służebność (oczywiście odpłatna) dojazdu? Bo przecież każdy by chciał, aby przed prywatnym garażem odśnieżał ktoś inny i porządkował drogi. Moim zdaniem tak dalej być nie powinno. Powinniśmy  uregulować prawnie sposób utrzymywania terenu między garażami. Takie propozycje przedstawimy.


Odpowiedź wiceprezydenta nie zadowoliła radnego Dziemdziory, który zwrócił uwagę, że problem na Górniczej nie dotyczy wyłącznie odśnieżania. - Mam nadzieję, że był pan na Górniczej. Obrazy, które można tam zobaczyć uwłaczają wszystkim standardom. Dzisiaj odwiodłem ludzi od tego, aby przyszli na sesję. Chodzi o to, aby strumień wody, który wpływa w rejon prawie 500 garaży skierować w inną stronę. Panie prezydencie, ja bym to zrobił przy użyciu szpadla - stwierdził przewodniczący Rady Miasta.


Wiceprezydent Karzewnik z kolei przyznał, że jak dotąd nie udało się ustalić źródła wycieku wody. - Być może jest jakiś nieewidencjonowany wodociąg, ale to na pewno nie jest wodociąg miejski, który jest uszkodzony. Zaraz po ustąpieniu zimy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będziemy próbowali zlokalizować źródło wydobycia wody.


Właściciele garaży muszą więc poczekać do... ustąpienia zimy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga17.04.2013 21:26

Jeszcze jedna fotka z ul. Górniczej - skrzyżowanie z ul. Dmowskiego przy pętli MZK.
Co za ****** odebrał taki bubel?
http://img850.imageshack.us/img850/6970/gniczadmowskiego2013041.jpg

00


asf ~asf (Gość)05.01.2013 20:58

"Piotrkowianin" napisał(a):
Czy naprawdę MZDiK odebrał tę inwestycję?


Miał być asfalt i jest i to było w umowie. Jak wyszło poza asfaltem nie ważne jakiś bubek to odebrał, a Wódz poklepie po pupie w nagrodę.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga05.01.2013 20:01

Nowy asfalt na ul. Górniczej już jest.
Kładła go chyba ta sama ekipa, co na ul. Krętej.
Pierwszą warstwę kładli 11.12.2012 w temperaturze poniżej 0*C, mimo, że powinno być co najmniej +5*C:
http://img132.imageshack.us/img132/9339/grnicza20121211.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/7271/grnicza20121211a.jpg
Dzień później położyli ostatnią warstwę (ścieralną), którą następnie rozpruli w celu wypoziomowania studzienek kanalizacyjnych:
http://img339.imageshack.us/img339/4730/grnicza20121213.jpg
Obecnie nowa nawierzchnia wygląda tak:
http://img89.imageshack.us/img89/9327/grnicza20130102.jpg
Po lewej brakło kawałka krawężnika.
A tak wygląda chodnik przy ul. Dmowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Górniczą:
http://img441.imageshack.us/img441/2780/dmowskiegogrnicza201301.jpg
Czy naprawdę MZDiK odebrał tę inwestycję?

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.03.2011 12:55

http://mzdik.piotrkow.pl/utrudnienia.htm

Cytuję:
Data Wykaz robót drogowych na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego
realizowanych przez MZDiK
15-03-2011 r.
W dniu 15-03-2011 r. wykonywane będą:
Remonty cząstkowe nawierzchni jezdni masą mineralną z recyklera na:
- ul. Wierzejskiej na odcinku od ul. Jeziornej do granic miasta,
- ul. Świerczowskiej na odcinku od ul. Włókienniczej do ul. Anny,
- ul. Zalesickiej na odcinku od ul. Zamiejskiej do granic miasta.
Regulacja wysokościowa płyt betonowych na ul. Górniczej.

00


guzgu ~guzgu (Gość)31.12.2010 07:52

na pasażu parking przy USC jest tak zorganizowany jak i pomoc dla ulicy Górniczej

00


mc2 ~mc2 (Gość)30.12.2010 19:58

"Lola" napisał(a):
Czy nasi piotrkowscy "dziennikarze" zapomnieli, że trampoliną czytelniczą jest właśnie sensacja?!


Którzy? Jacy? Dworujesz sobie, Lola? Sama piszesz lepiej o niebo niż oni wszyscy razem wzięci. Fachu to oni by się mogli uczyć od paru forumowiczów z epiotrkow. Taka smutna prawda.
Nie trać ostrości pióra, Lola - dobrze idzie!

00


Aman Amanranga30.12.2010 12:49

"lukch" napisał(a):
MOŻE PO ZALEWIE WNIOSKÓW KTOŚ SIĘ OBUDZI NA PASAŻU!!!

Najważniejsze, że pasaż jest w idealnym stanie i parkowanie tam za free.

00


Lola ~Lola (Gość)30.12.2010 12:36

"lukch" napisał(a):
jak wygląda wjazd do miasta od strony Bełchatowa między stacją ORLEN a rondem ... na co czekacie z załataniem tych rowów w środku drogi? Te dziury mają po 30 cm


Otóż to. Ta droga od dłuższego czasu już wygląda jak po wybuchu nuklearnym! Dziurska, szczeliny, wyrwy jakieś, uskoki! Co to ma w ogóle być? Czy my do licha ciągnikami po Piotrkowie jeździmy?! Hallo MZDiK, hallo niedźwiadki w UM pobudka z tego snu zimowego!

00


arti2811 ~arti2811 (Gość)30.12.2010 08:45

"lukch" napisał(a):
. MOŻE PO ZALEWIE WNIOSKÓW KTOŚ SIĘ OBUDZI NA PASAŻU!!


A kogo to tam obchodzi!Gdyby było inaczej juz dawno temat był by zrobiony!

00


lukch ~lukch (Gość)30.12.2010 00:29

Niech oni lepiej zwrócą uwagę jak wygląda wjazd do miasta od strony Bełchatowa między stacją ORLEN a rondem ... na co czekacie z załataniem tych rowów w środku drogi? Te dziury mają po 30 cm głębokości ... nie wypłacicie się z odszkodowaniami. Większość taksiarzy i busiarzy już pewnie wnioski odpowiednie przygotowuje, zawieszenie na koszt miasta. APELUJE do wszystkich użytkowników dróg o wykorzystanie faktu tego zaniedbania i wymianę zawieszenia we własnym samochodzie na koszt miasta. Właśnie fakt braku zainteresowania ze strony kierowców umożliwia im (MZDiK) długie tolerowanie tego stanu rzeczy. Wystarczy aparat cyfrowy i dobry prawnik. MOŻE PO ZALEWIE WNIOSKÓW KTOŚ SIĘ OBUDZI NA PASAŻU!!! Służę wstępną pomocą: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090825/AUTO/373203219
Ulica Sikorskiego od A1 do Armii Krajowej jest drogą gminną, właściwy jest więc Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (http://www.mzdik.piotrkow.pl), tutaj wykaz dróg gminnych, powiatowych i krajowych w terenie miasta: http://www.mzdik.piotrkow.pl/DROGI%20PUBLICZNE.pdf
A tutaj email do Panów, którzy jadąc w stronę miasta ze swojej siedziby sami pewnie po drodze takowe wnioski sobie wypisują: mzdik@piotrkow.pl. Siedziba: http://www.mzdik.piotrkow.pl/foto/obw01_thumb.jpg

Komentarz był edytowany przez autora: 30.12.2010 00:46

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat