Piotrcovia z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski

MKS Piotrcovia Środa, 20 grudnia 20236
Zwycięstwem w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski zakończył zespół Piotrcovii 2023 rok. Podopieczne Agaty Cecotki wygrały w Kaliszu z AWS Energą Szczypiorno 29:22 (13:10) i tym samym wywalczyły awans do ćwierćfinału.

Pierwsza odsłona spotkania była dość wyrównana. Do 27. minuty gospodynie nie pozwoliły Piotrcovii narzucić swoich warunków gry i po rzucie Sylwii Lisewskiej z rzutu karnego wygrywały 10:9. Jednak podopieczne Agaty Cecotki rzuciły cztery ostatnie bramki na zakończenie pierwszej połowy meczu i do szatni zeszły z prowadzeniem 13:10.

Po zmianie stron Piotrcovia nie oddała już inicjatywy do końca spotkania. W ostatnim kwadransie piotrkowskie szczypiornistki jeszcze powiększyły przewagę, która ostatecznie urosła do siedmiu trafień, a wynik spotkania na 29:22 dla Piotrcovii ustaliła Justyna Świerczek.

Przypominamy, że przed rokiem Piotrocvia pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski na etapie 1/8. Wtedy to piotrkowianki zostały wyeliminowane przez MKS Gniezno.

Kolejne spotkania o ligowe punkty i w Orlen Pucharze Polski Piotrcovia rozegra już w 2024 roku.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Piotrcovia 22:29 (10:13)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 3, Świerczek 5, Radushko 1, Polaskova 3, Królikowska 3, Grobelna 2, Mokrzka 6/3, Sobecka 2, Szczepanek 2, Trbovic 2, Waga, Schneider.