Piotrcovia kontynuuje zwycięską passę

MKS Piotrcovia Sobota, 18 listopada 20235
Trzecia wygrana z rzędu szczypiornistek Piotrcovii zakończyła ligowe granie w 2023 roku. Zespół jechał do Kalisza na mecz z AWS Energa Szczypiorno jako faworyt i z tej roli się wywiązał. Tylko przez dziesięć minut gospodynie były w stanie dotrzymać kroku naszemu zespołowi. Później inicjatywę przejęła drużyna Agaty Cecotki i z minuty na minutę powiększała przewagę.

W 6. minucie zespół z Kalisza wygrywał 4:2, ale to wszystko, na co stać było beniaminka. Piotrcovia szybko doprowadziła do remisu (4:4), a od stanu 5:5 zaczęła budować bramkową przewagę. W 26. minucie było już 15:6 dla naszej drużyny i stało się jasne, że jedyną niewiadomą będą rozmiary zwycięstwa. Do szatni Piotrcovia zeszła prowadząc 16:9.

W drugiej połowie nasza drużyna jeszcze powiększyła przewagę. W 39. minucie, po trafieniu Justyny Świerczek, było 22:12. Piotrcovia już do końca kontrolowała wynik wygrywając ostatecznie 29:21. Wynik spotkania ustaliła Silvie Polaskova.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Piotrcovia 21:29 (9:16)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 8, Świerczek 3, Radushko 1, Polaskova 1, Królikowska 1, Grobelna 2, Mokrzka 2, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbovic 2, Waga 3, Schneider 1.
Rzuty karne: 2/4
Kary: 6 min (Gadzina, Świerczek, Schneider)

Z dorobkiem 15 punktów Piotrcovia zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkania rozegra już w 2024 roku. W 11. kolejce rywalem naszej drużyny będzie Handball JKS Jarosław, a mecz odbędzie się w Hali Relax.