Piotrcovia bliżej brązowego medalu. Prowadzi z Łączpolem 1-0

Strefa FM Środa, 05 maja 20101
Piłkarki ręczne Piotrcovii zrobiły pierwszy krok w kierunku brązowego medalu mistrzostw Polski. Pokonały dziś przed własną publicznością Łączpol Gdynia 26:24 (14:11) i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 1:0. Jutro o 17:00 w hali Relax mecz numer 2.

Do 40. minuty spotkanie układało się po myśli Piotrcovii, która prowadziła różnicą aż sześciu bramek - 24:18. Niestety później nasze zawodniczki zupełnie stanęły, a Łączpol zaczął mozolnie odrabiać straty. Na pięć minut przed końcem, po bramce Katarzyny Duran, był remis 24:24. Na szczęście ostatnie słowo należało do Piotrcovii. Decydujące o zwycięstwie bramki rzuciły: Inna Krzysztoszek i Agata Wypych.

Posłuchaj trenera Piotrcovii Janusza Szymczyka

Posłuchaj Sylwii Lisewskiej

Piotrcovia - Łączpol Gdynia 26:24 (14:11)
Piotrcovia:
Skura, Zelcer - Mijas, Dominiak 2, Waga 4, Polenz 3/2, Podrygała, Lisewska 2, Wypych 4, Szafnicka 1, Strzałkowska 4, Szczecina, Dąbrowska 1, Krzysztoszek 5.
Trener: Janusz Szymczyk
Kary: 6 min