Piotrcovia: Końcówka niemocy

Poniedziałek, 11 stycznia 20100
Piotrcovia musiała wygrać spotkanie z ligowym słabeuszem i wygrała, ale bramki zdobywała tylko przez 40. minut. O końcówce meczu niektóre zawodniczki będą chciały szybko zapomnieć, aby przypadkiem nie mieć nocnych koszmarów.

Pierwszą połowę piotrkowianki wygrały głównie dzięki dobrych ostatnich 7. minutach gry, kiedy powiększyły przewagę z trzech do siedmiu goli. Gdyby Kinga Polenz wykorzystała rzut karny podyktowany za faul na Agacie Wypych, byłoby jeszcze lepiej.

A w drugiej połowie zamiast lepiej było gorzej, coraz gorzej. Wprawdzie przewaga gospodyń w pewnym momencie (gol Inny Krzysztoszek z karnego) wzrosła do 11. bramek, ale ostatnie 10. minut w wykonaniu zawodniczek trenera Szymczyka było fatalne. Szkoda, bo na parkiecie pojawiły się piłkarki, które do tej pory dość rzadko dostawały okazję do zaprezentowania się piotrkowskiej publiczności. W drugiej części meczu nie zagrały już: K. Polenz, A. Wypych, Joanna Waga i Beata Kowalczyk.

Od 50. min. już do końca brązowe medalistki poprzedniego sezonu nie zdołały zdobyć ani jednej bramki. Przewaga piotrkowianek topniała systematycznie. Inna Krzysztoszek nie wykorzystała rzutu karnego, a Katarzyna Mijas uderzyła w słupek i poprzeczkę, podobnie Edyta Chudzik.Skończyło się na wyniku 26:21.

Wspomniana publiczność wychodziła z hali "Relax" zdegustowana, co dla niektórych jest stanem normalnym (nawet przy wyższych zwycięstwach bardzo popularne jest psioczenie w wykonaniu niektórych "kibiców"). Inna sprawa, że tej publiczności było dziś mniej niż na I Rodzinnym Festiwalu Piłki Siatkowej, który odbył się kilka godzin wcześniej. Wpływ na frekwencję na pewno miała pogoda, ale jeśli w przyszłości zawodniczki będą prezentować się tak, jak w końcówce dzisiejszego spotkania, to trudno będzie o argumenty zachęcające do przyjścia na mecze "Gieksy". Na razie starania o to, aby kibiców było coraz więcej widać chyba tylko ze strony meczowego spikera, Witolda Kopertowskiego.To trochę za mało.

A jeden z najważniejszych meczów w sezonie, z SPR-em Lublin 23 stycznia. Wcześniej, w najbliższą środę 1/4 finału Pucharu Polski. Też z SPR-em, tyle że tym z Olkusza.

PIOTRCOVIA - AZS AWF WROCŁAW 26:21 (15:9)
Piotrcovia: Kowalczyk (1), Skura - Mijas, Dominiak (1), Waga (2), Chudzik (2), Polenz (4/2k), Podrygała (1), Lisewska (1), Wypych (4), Szafnicka (1), Strzałkowska (4), Szczecina (1), Krzysztoszek (4/1k).