Pijany uderzył w skrzynkę elektryczną i pojechał dalej

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 20 maja 20210
Nietrzeźwy mężczyzna, jadąc przez Bilską Wolę (gm. Sulejów) uderzył w skrzynkę elektryczną i niezrażony tym faktem pojechał dalej w stronę Sulejowa. Szybko namierzyli go sulejowscy policjanci i zatrzymali do kontroli. 30-latek zgodnie z poleceniami funkcjonariuszy zatrzymał samochód, ale równie szybko uciekł w las. Policjanci po krótkim pościgu ujęli mężczyznę i okazało się, że stłuczka oraz bycie pod wpływem alkoholu to nie jedyne co miał na sumieniu.
fot. KMP Piotrków fot. KMP Piotrków

We wtorek (18 maja) ,wczesnym popołudniem, dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, który w Bilskiej Woli Kolonii uderzył w skrzynkę energetyczną i odjechał w kierunku Sulejowa.

 

- Policjanci z pobliskiego komisariatu natychmiast pojechali we wskazany rejon. Zauważyli jadącego z przeciwnego kierunku opla bez tablicy rejestracyjnej. Mundurowi dali kierującemu sygnały nakazujące zatrzymanie się. Ten co prawda na chwilę stanął na poboczu ale po chwili porzucił pojazd i zaczął biec do pobliskiego lasu. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg pieszy i szybko udaremnili dalszą ucieczkę - relacjonuje Dagmara Mościńska z biura prasowego piotrkowskiej KMP.

 

Niestety po za trzymaniu mężczyzna nadal nie stosował się do poleceń policjantów, którzy musieli użyć wobec niego siły. Został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Po badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że 30-latek jest pijany. Zawartość alkoholu w jego organizmie wyniosła blisko 2,5 promila.

 

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili także, że nieodpowiedzialny kierowca stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie tylko jadąc na "podwójnym gazie", ale także pomimo odebranych uprawnień.

 

Mężczyzna trafił do policyjnej celi a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za swoje zachowanie może trafić na dwa lata do więzienia.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat