Pięć złotych medali piotrkowskich zapaśników

Strefa FM Niedziela, 17 kwietnia 201113
183 zawodników z 22 klubów uczestniczyło w mistrzostwach Polski zrzeszenia LZS kadetów i juniorów w zapasach w stylu klasycznym, które w czasie weekendu (15-17 kwietnia) rozegrane zostały w Piotrkowie Trybunalskim.

W zawodach wystartowało wielu medalistów mistrzostw Polski juniorów, które zostały rozegrane kilka dni wcześniej. Nie wszyscy jednak powtórzyli swoje sukcesy. Niespodzianką było dopiero trzecie miejsce Kamila Tarnawskiego (AKS Piotrków). Trzeba jednak zaznaczyć, że startował w wadze do 120 kilogramów, a więc wyższej niż przed tygodniem kiedy okazał się najlepszy w Polsce.
Z bardzo dobrej strony, po raz kolejny zresztą, zaprezentował się Mateusz Bernatek (AKS), który okazał się bezkonkurencyjny wśród kadetów.
- To taka nasza piotrkowska gwiazdeczka. W tym roku dostanie szansę startu na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. Liczymy na jego dobre starty - powiedział dyrektor AKS Piotr Stępień.
Srebrny medalista olimpijski z Barcelony (1992) miał powody do radości. Atletyczny Klub Sportowy zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej. Piotrkowscy zapaśnicy wywalczyli pięć złotych medali. Na najwyższym stopniu podium oprócz Bernatka stanęło jeszcze czterech juniorów: Przemysław Witych (55 kg), Tomasz Stolarski (74 kg), Piotr Kępski (84 kg) i Piotr Ratajczyk (120 kg).