Advertisement

"PiSINFLACJA dobija Polaków". Protest w Rynku

Czwartek, 01 września 202277
Grupa piotrkowian wzięła udział w proteście, który w środowy (31.08.2022) wieczór odbył się w Rynku Trybunalskim. Uczestnicy chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec bardzo wysokiej inflacji. Ich zdaniem to wina rządu.

Ładuję galerię...

W proteście udział wziął m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Grabarczyk. 

Gdy PiS przejmował rządy w Polsce była deflacja. Wszystkie zgromadzone oszczędności dawały większy potencjał. Od tamtego czasu inflacja ciągle rosła. Teraz przekroczyła już 16 procent. Politycy PiS obiecywali, że po wakacjach inflacja będzie maleć. Nie dotrzymali słowa. Po raz kolejny oszukali Polaków. Za ten stan rzecz w całości odpowiedzialność ponoszą politycy Prawa i Sprawiedliwości, rząd i ci, którzy byli przez nich rekomendowani - przekonywał poseł Grabarczyk. 

Obecni na proteście mieszkańcy podkreślali, że do walki z inflacją potrzeba konkretnych rozwiązań.

Inflacja jest jak gorączka, która występuje w gospodarce. Aby zwalczyć tę gorączkę potrzeba tabletek, czyli odpowiednich narzędzi. Powinien je wdrożyć Narodowy Bank Polski, ale w ogóle tego nie zrobił. Kiedy inflacja wynosiła pięć procent to nie zrobił nic. Przez to inflacja urosła do ośmiu procent. Potem sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli. Do tego napędzają ją: 150 miliardów złotych wpompowane w gospodarkę bez pokrycia, transfery społeczne i cała polityka rządu - wyliczał jeden z uczestników. 

Zgromadzeni zwracali także uwagę na dramatyczną sytuację Polaków, którym bardzo wzrosły raty kredytów hipotecznych. 

Przy zmiennej stopie procentowej każdy może się spodziewać wyższych rat. Nie można się jednak przygotować na tak drastyczny wzrost. Raty kredytów wzrosły o ponad 100 procent. Ludzie którzy mieli 1200 złotych kredytu mają teraz 2500 raty. To jest dramat w każdym domu. zamiast słyszeć, jak rozwiązać tę sytuację, to słyszymy, że mamy kraj "mlekiem i miodem płynący". Niestety zaczynają się rozmowy o kolejnej kiełbasie wyborczej, np. jakimiś szalonymi dodatkami 500 złotych dla osób z dużym stażem małżeńskim. Przecież to absurd goni absurd. Brakuje słów - mówił Juliusz Wiernicki. 

 

Poseł Cezary Grabarczyk zapewnił także, że w niedługim czasie KO przedstawi sposoby, którymi powinno się walczyć z inflacją.  

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

20


Advertisement
Advertisement

Komentarze (77)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.09.2022 12:01

Jeśli ktoś uważa, że za wysoką inflację w Polsce odpowiada Kaczyński, to jest głupi jak but. We wszystkich krajach jest krach, a tam Kaczyński nie rządzi. Ale dla tych na zdjęciu to nie ma znaczenia, ważne żeby zadymę zrobić...

31


politolog ~politolog (Gość)27.09.2022 22:08

Za Tuska tylko była ciepła woda w kranie, za którą trzeba było i tak samemu płacić. Były głodne dzieci, biedni emeryci i renciści. No i jeszcze "piniędzy nima i nie będzie", bo piędziądze były zakopane w Zakopanem. Były ośmiorniczki dla elyty, i wódka z wysokiej półki. Można też było robić przekręty na paliwie, w hazardzie, a nawet też było "róbta co chceta". No tak to było. Ci co przyszli na ten protest właśnie za tym tęsknią.

31


Oney ~Oney (Gość)27.09.2022 21:43

Ile ta pani przytuliła kasy od PiS- u

11


jest źle ~jest źle (Gość)03.09.2022 21:16

Inflacja jest na całym świecie , im biedniejszy kraj tym inflacja jest wyższa ,Polska jest takim średniakiem ze średnią inflacją na poziomie 16 % ,Ale co przeraża to nasza bardzo słaba giełda, gorsze wyniki niż Rosja.

76


piotr81 ~piotr81 (Gość)02.09.2022 07:44

Kocham Pana Prezesa nigdy nie żyło mi się lepiej jak teraz

2312


dyzio mamut ~dyzio mamut (Gość)04.09.2022 04:10

Za wysokie ceny energii odpowiada rzad PISu , przecież spólki enenrgetyczne kupują węgiel po 200zł za tone od PGG to skąd podwyżi prądu nawet o kilkaset procent ?
PIS wiedział o tym ,że wybuchnie wojna na Ukrainie dużo wcześniej , dlaczego nie zabezpieczył dostaw węgla z innych kierunków, dlaczego przed wybuchem tej wojny nie zwiększono wydobycia w polskich kopalniach ?
Czemu PIS nie zgodził się na budowę nowoczesnej kopalni na bazie likwidowanej kopalni "Krupiński " przez pryw. kapitał szwajcarsko-niemiecko-amerykański . Chciano za tą kopalnię zapłacić 200 milionów złotych , docelowo miała zatrudniać 5000 osób i dawałaby nam 3.5 miliona ton węgla rocznie , które dzisiaj byłyby na polskim rynku , zamiast tego wydano 600 milionów na jej likwidację .
Kopalnię budowano z myślą o wydobyciu węgla koksowego, którego złóż jednak nie udostępniono w pierwotnie zakładanym zakresie. Zakład wydobywał głównie miały energetyczne, osiągające znacznie niższe ceny od węgla koksowego dlatego była mało opłacalna. Inwestycje w tej kopalni i udostępnienie złóż węgla koksowego dałoby szansę na rentowne działanie kopalni. Przecież kapitał nie bawiłby się w inwestycje gdyby nie był pewny jej rentowności .
Były też propozycje odnośnie innych kopalń . Bo mamy węgla na sto lat , tylko PIS go zasypał kopalnie . Zarówno te , których nie warto było utrzymywać jak i te , na których rozbudowę i rozwój byli chętni . Ale PIS woli zamorzyć Polaków głodem i chłodem niż wpuścić zagraniczny kapitał .
Byle w PIS rosły zastępy milionerów , PISi rząd się wyżywił a kościół dostał miliony z naszych podatków .

86


Prostak ~Prostak (Gość)03.09.2022 02:01

PiS czy PO tak czy inaczej inflacja jest i na to nie mamy wpływu ale skoro to wina PiSu to proszę ludzi z PO o receptę na inflację w 3 prostych krokach. W prostym języku bo większość to czytających jak i ja to prości ludzie

133


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)02.09.2022 05:44

Piotrkowskie gwiazdy i gwiazdory hahaha

254


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.09.2022 20:19

A ja czekam żeby PO wygrało. Jak wam zabiorą całą kasę którą wam PIS dał to wtedy zmądrzejecie ale to już będzie za późno i wrócicie do tego swojego raju

2415


..... ~..... (Gość)01.09.2022 13:13

Poczekajcie pisiorki jeszcze trochę i zobaczymy jak będziecie po śmietnikach latać! Taki bedzie wasz raj.

2028


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat