PGE GKS: Nie tak to miało być...

Poniedziałek, 17 sierpnia 20090
Jeden punkt w trzech meczach. Nie o takim początku myśleli trenerzy i piłkarze PGE GKS Bełchatów, którzy zapowiadali przed sezonem walkę o najwyższe cele w ekstraklasie. Początek rozgrywek jest dla bełchatowian mocno nieudany.

W 3. kolejce przegrali w Krakowie z Wisłą 3:0 (2:0) i na dodatek przez większą część spotkania grali w dziesiątkę.
Dramat bełchatowian rozpoczął się w 26. minucie, kiedy Tomasz Wróbel ukarany został czerwoną kartką. Zagrał piłkę ręką w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Arkadiusz Głowacki, a po chwili do bełchatowskiej bramki trafił Paweł Brożek. Wynik ustalił Marcelo w 73. minucie.

WISŁA KRAKÓW - PGE GKS BEŁCHATÓW 3:0 (2:0)
Bramki: Głowacki 27, Paweł Brożek 29, Marcelo 73
PGE GKS: Sapela - Szyndrowski, Pietrasiak, Lacić, Popek - Wróbel, Rachwał (90' Cetnarski), Tosik (63 Gol), Korzym (74' Małkowski) - Costly, Ujek.

źródło: ozpnpiotrkow.pl