Ostatnia sesja i podsumowanie kadencji za nami

Region Wtorek, 26 marca 20247
Za nami ostatnia sesja Rady Gminy Grabica w tej kadencji. W obszernym porządku obrad nie zabrakło miejsca na podsumowanie działalności organów gminy oraz wzajemnych podziękowań za rzetelną i pełną zaangażowania pracę, dzięki której możliwe było zrealizowanie założonych przedsięwzięć na rzecz poprawy życia mieszkańców.
fot.: UG w Grabicy fot.: UG w Grabicy

Wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński w prezentacji multimedialnej podsumował mijającą kadencję. Przypomniał, że w latach 2018 – 2024 zrealizowano wiele inwestycji na terenie całej gminy, także tych rozwijających infrastrukturę i służących budowaniu dobrych warunków do życia.

 

We wspomnianym okresie zmodernizowano wiele kilometrów dróg gminnych i powiatowych, rozbudowano sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, przebudowano oczyszczalnię ścieków, powstało Gminne Centrum Kultury czy żłobek i przedszkole. W podsumowaniu znalazły się informacje o licznych inwestycjach w placówkach oświatowych. Szkoły zyskały nowe oblicza, m.in. dzięki termomodernizacjom, wyremontowanym pracowniom, doposażeniu w nowe sprzęty czy odnowione obiekty sportowe. Podatki lokalne i opłaty, takie jak za wodę czy odpady komunalne, to koszty ponoszone przez mieszkańców, które udało się utrzymać przez okres całej kadencji na najniższym poziomie w rejonie.

Nie sposób opowiedzieć o wszystkich projektach społecznych i inwestycyjnych. Pozyskane środki zewnętrzne – dofinansowania, mobilizowały do podejmowania szeregu ważnych decyzji związanych z rozwojem gminy i realizacją wielu inwestycji. Rozsądna polityka wydatkowa, uzyskanie wyższych dochodów, pozyskiwanie znacznych dodatkowych środków pozabudżetowych, brak zadłużenia, wszystko to sprawia, że gmina Grabica znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej. Ostatnia kadencja to bardzo intensywny czas, systematycznej pracy, opartej na dyscyplinie finansowej, dla dobra całej gminy. Wspólne dokonania są dowodem aktywności władz samorządowych, sołtysów, pracowników jednostek organizacyjnych, pracowników urzędu, a przede wszystkim dobrej współpracy samorządu z mieszkańcami - cieszą się urzędnicy.

 

W związku z zakończeniem kadencji 2018-2024 władze gminy złożyły radnym wyrazy uznania za pełną zaangażowania współpracę dla dobra społeczności lokalnej. Zaznaczono przy tym, że mijająca kadencja pokazała jak wiele można zrobić, ale również jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

 

fot.: UG w Grabicy

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

strajk ~strajk (Gość)28.03.2024 10:17

Rondo na drodze 74 przy Kaufland:
Zgromadzenie publiczne w dniu 29 marca 2024 r.
Zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia powodującego utrudnienia
w ruchu drogowym oraz zmiany w jego organizacji.
Cel zgromadzenia: Manifestacja przeciwko łamaniu praw człowieka przez Spółkę Kaufland
Polska Markety oraz przeciwko wprowadzeniu niedziel handlowych;
Data, godzina i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia: 29.03.2024 r. od godz. 08.00 do 22.00,
Rokszyce, rondo przy dk74 w pobliżu Centrum Dystrybucyjnym Kaufland;
Liczba uczestników zgromadzenia: około 50 osób

10


tymonzh ~tymonzh (Gość)28.03.2024 06:07

Każda Gmina to jest inna Polska. Podatki - Gmina Wola Krzysztoporska 224 zł z ha/przeliczeniowego. Gmina Druzbice 179 zł z ha/przeliczeniowego oraz Gmina Grabica 158 zł z ha/przeliczeniowego. Wielkie gratulacje gmino Grabica. Potraficie normalnie traktować swoich mieszkańców a nie tylko strzyc owieczki.

10


Wolanka ~Wolanka (Gość)27.03.2024 18:47

A u nas wójt Woli neguje fotowoltaikę, chyba tylko żeby ludzie nie zakładali i nie odliczali od podatku dochodowego bo wtedy małe wpływy są do gminy albo żeby nie odlizali od podatku od gruntów w ramach ulgi inwestycyjnej bo też nie ma wpływów. Bo najlepiej żeby tylko wpływało do gminy ale żeby dać to już nie.
Jeden z mieszkańców go zaorał na Facebook-u. Komentarz poniżej:
W Niemczech jest system rozliczeniowy taki jak w Polsce. Na dodatek do pompy ciepła trzeba mieć drugi licznik energii tylko dla pompy ciepła który nie jest powiązany z fotowoltaiką. Musi być także magazyn energii. I tam jakoś się opłaca a u nas nagle nie. Ciekawe. Obalamy kolejny mit. Fotowoltaika 10 kWp i magazyn energii 10 kW. Żeby naładować taki magazyn instalacja potrzebuje kilku godzin z czego cały czas dostarcza energię do domu na bieżącą autokonsumpcję. Taki w pełni naładowany magazyn wystarczy na 5 godzin ciągłej pracy włączonych urządzeń o wspólnej mocy 2kW. W programie mój prąd w ubiegłym roku było dofinansowanie 6000 zł na fotowoltaike i do 16000 zł na magazyn. Opowiadanie, że fotowoltaika jest nieopłacalna to kompletna bzdura.
Przeprasza ale kto Panu naopowiadal takich głupot, że 150000 tys. Fotowoltaika 10 kWp z magazynem to koszt 45 000 zł minus 22 000 zł dofinansowanie i minus ulga termomodernizacyjna daje 19 000 zł z własnej kieszeni. Powietrzna pompa ciepła to kosz 50 000 zł minus dofinansowanie z czyste powietrze do 40 000 zł ( w zależności od dochodu ) minus ulga termomodernizacyjna to średnio jest 35 000 zł. Czyli całość daje nam 34 000 zł kosztów własnych za całość. Taka jest prawda.

10


Wolus ~Wolus (Gość)27.03.2024 15:03

Brawo za najniższy podatek od gruntów rolnych. Można, można. U nas we Woli z koleji najwyższa stawka.

20


Wincenty ~Wincenty (Gość)26.03.2024 21:39

Dziękuję Ci Krzysiu jesteś cudowny jak cały pełesel.

10


Z minusem nie można ~Z minusem nie można (Gość)26.03.2024 19:56

Pała, czy pała plusem?

10


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)26.03.2024 15:22

Średnia wieku 85 lat. No nieźle...

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat