- Otrzymaliśmy dziś ponowne zgłoszenie z tego budynku. Byliśmy tutaj już wczoraj i stwierdziliśmy stężenie tlenku węgla na poziomie 50 ppm. Jest to wartość niestanowiąca jeszcze większego zagrożenia. Natomiast dzisiaj ponowne zgłoszenie i pomiary bardzo duże, niepokojące, o wartości 800 – 1000 ppm w kilku mieszkaniach, pomimo tego, że w dniu wczorajszym wydaliśmy zakaz eksploatacji urządzeń grzewczych w tym budynku z powodu nieszczelności przewodu kominowego – mówi mł. brygadier Maciej Dobrakowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim.
Okazuje się, że jeden z lokatorów zlekceważył zakaz i naraził na niebezpieczeństwo pozostałych mieszkańców. - Mówimy tu o mieszkaniu, które znajduje się na parterze. Został tu dziś uruchomiony piec kaflowy, co spowodowało, że w mieszkaniach znajdujących się powyżej wystąpiły tak duże, wręcz śmiertelne dawki tlenku węgla. Nikomu nic poważnego się nie stało, natomiast możemy mówić o wielkim szczęściu, bo gdyby doszło do tego w nocy, wiele osób mogłoby stracić życie – dodaje Dobrakowski
Na miejsce przybyło też pogotowie. Ratownicy sprawdzili zawartość niebezpiecznego tlenku w organizmach osób, które znajdowały się w budynku. Dwie z nich zabrano do szpitala.
Strażacy rozdali mieszkańcom czujniki czadu.
- Trzy uczennince - wielkie serca. Projekt "Mali Wojownicy"
- Za nami IV Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich w Moszczenicy
- Amatorska Liga Tenisa Ziemnego z OSiR – sport, pasja i integracja!
- Policja przeprowadziła akcję "Kierujący - Pieszy"
- XVII Dobroczynny Bal Karnawałowy w Gorzkowicach
- Rolki królowały w hali sportowej. Disco Rolkowisko w Piotrkowie
- Bieg Tropem Wilczym w Piotrkowie
- Nie będziesz segregował ubrań, zapłacisz karę
- Piotrkowski Męski Różaniec przeszedł ulicami miasta