Odbijanie piłeczki w sprawie przychodni przy ul. Dmowskiego. Magistrat wydaje oświadczenie

Środa, 08 listopada 201789
Zarzuty kierowane w stronę Urzędu Miasta są kłamliwe – stwierdził wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek podczas konferencji prasowej poświęconej likwidacji publicznej poradni POZ przy ul. Dmowskiego 47.
Odbijanie piłeczki w sprawie przychodni przy ul. Dmowskiego. Magistrat wydaje oświadczenie

Od 6 listopada lekarze interniści nie przyjmują już swoich pacjentów w przychodni przy Dmowskiego. Chorzy muszą zgłaszać się do przychodni przy Armii Krajowej. Choć przychodnia przy Dmowskiego miała przetrwać do końca roku, problemy z kadrą lekarską spowodowały, że poradnię POZ zlikwidowano już teraz. Dyskusja nad losem przychodni trwa od miesięcy. Pod adresem władz Piotrkowa wielokrotnie wysuwane były w tym czasie zarzuty, że to miasto powinno przejąć placówkę przy Dmowskiego.

 

Samorząd Piotrkowa postanowił wydać w tej sprawie kolejne oświadczenie, które podczas konferencji prasowej zorganizowanej w środę w Urzędzie Miasta odczytał Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego magistratu:

 

Decyzja o przeniesieniu przychodni przy ul. Dmowskiego do budynku przy Al. Armii Krajowej została podjęta przez Radę Powiatu Piotrkowskiego. Urząd Miasta nie miał żadnego wpływu na tę decyzję. Za funkcjonowanie przychodni oraz szpitala przy ul. Roosevelta odpowiada wyłącznie Zarząd Powiatu Piotrkowskiego ze starostą piotrkowskim na czele, co wynika z Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 listopada 1998 roku oraz z dnia 22 czerwca 2001 r.

Należy stanowczo podkreślić, że prezydent miasta już kilka miesięcy temu zadeklarował przekazanie na rzecz szpitala przy Roosevelta dotacji na remont budynku przychodni nr 5, nawet w pełnej wysokości, aby przystosować obiekt do wymogów NFZ.

Warunkiem przekazania pieniędzy było przedstawienie przez zarządzających przychodnią zakresu prac wraz z kosztorysem. Niestety taki dokument do dziś do Urzędu Miasta nie wpłynął.

To oznacza, że wina za brak dostosowania przychodni przy ul. Dmowskiego do wymogów NFZ leży wyłącznie po stronie szpitala przy ul. Roosevelta, dla którego Starostwo Powiatowe jest organem tworzącym.

Zarzuty kierowane w stronę Urzędu Miasta są kłamliwe.


Budynek przychodni przy Dmowskiego jest własnością miasta, ale to szpital powiatowy administruje obiektem od ok. 20 lat. Kilka miesięcy temu dyrektor szpitala wypowiedziała umowę użyczenia tego obiektu.

 

Wiceprezydent Andrzej Kacperek podkreślił, że organizacja służby zdrowia w mieście nie należy do obligatoryjnych zadań gminy Piotrków, co wynika z ustawy o samorządzie gminnym.

 

Danymi liczbowymi (dotyczącymi pacjentów publicznej i niepublicznej opieki zdrowotnej na terenie miasta) posługiwał się podczas konferencji pełnomocnik prezydenta miasta do spraw profilaktyki zdrowia i pomocy społecznej Grzegorz Janowski. - Aż 73% pacjentów zadeklarowanych jest do zakładów o charakterze niepublicznym, a jedynie 27% do zakładów o charakterze publicznym. Z danych NFZ wynika, że na terenie Piotrkowa zarejestrowanych jest 95 tysięcy pacjentów korzystających z podstawowej opieki zdrowotnej, w tym 71 tysięcy w zakładach niepublicznych, 24 tys. w publicznych. Piotrków ma 75 tys. mieszkańców, a z tego wynika, że znaczna część pacjentów nie jest mieszkańcami miasta – mówił pełnomocnik, który wytknął władzom powiatu piotrkowskiego niekonsekwencję w działaniach dotyczących służby zdrowia. - Zachowanie Starostwa jest niekonsekwentne, bo najpierw Rada Powiatu podejmuje uchwałę, z której jednoznacznie wynika likwidacja przychodni nr 5, a później dyrektor szpitala zwraca się do miasta o przeprowadzenie remontu w budynku przy Dmowskiego – dodał G. Janowski.


Zainteresował temat?

6

6


Zobacz również

Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Shaggy ~Shaggy (Gość)08.11.2017 18:23

Jak wybraliście tak MACIE.
Kocha Piotrków ...ale nie Was.
Teraz zrówna z ziemią i po temacie.

171


Miotła ~Miotła (Gość)08.11.2017 18:21

Zaniechanie ochrony zdrowia mieszkańców miasta przez jego prezydenta, to wyjątkowa bezduszność granicząca w świetle przytoczonych obowiązków wynikających z ustawy, z bezprawiem. Komu będzie potrzebna Mediateka ileś tam razy przepłacona (patrz Oświęcim), skoro ludzie będą poszukiwać lekarzy a nie wątpliwie "podanej" kultury.
Panie Kacperek: wygląda na to, że za dużo jest ludzi wyedukowanych, bo pańskich tłumaczeń pacjenci nie przyjmują, są ŻENUJĄCE !!!
Panowie z PIS-u weźcie się do roboty, bo w następnej kadencji pacjenci was WYMIOTĄ !!!

162


97-330 ~97-330 (Gość)08.11.2017 17:55

A dlaczego redakcja od 2 godz.blokuje wpisy?

91


Ubot ~Ubot (Gość)08.11.2017 17:39

To starostwo jednak? A nie agencja fotograficzna czasem?

110


ola59 ~ola59 (Gość)08.11.2017 17:26

Zlikwidowano przychodnie diabetologiczną i przeniesiono na Próchnika. Niech ktoś idzie i zobaczy w jakich warunkach robi się ekg/pokoik wielkości szafy/ nie ma okien i człowiek nie ma czym oddychać mało krzeseł nie można usiąść korytarzyk wąski. Ludzie z cukrzycą mają problemy z sercem a tam można się udusić ciekawe co z ludżmi w zimę bo wszyscy się nie mieszczą w korytarzyku. To samo jest z przychodnią nr.5 dlaczego małej przychodni nie przeniesiono do większej tylko dusić się będziemy w ciasnocie. Tym powinien zająć się prokurator .

80


Bolek ~Bolek (Gość)08.11.2017 17:24

Co tam można ciemnemu ludowi tłumaczyć jak "łon ni mo pojncio ło tym a mundrość mo swoium , że jest jakieś prawo i przepisy, szkoda czasu , jak czytamy posty to trzeba stwierdzić, że wysiłek intelektualny to bardzo trudna mozolna robota?

111


P51 ~P51 (Gość)08.11.2017 17:17

Politycy, jak to politycy ; dużo mówią, mało robią. A jak już zrobią, to klękajcie narody... A i społeczeństwo jest niekonsekwentne ; jak coś dobrego sie dzieje w miejscowej opiece medycznej, to plują,że jest do niczego i że wolą jechać na leczenie do Łodzi. A jak u nas coś się wali, to lament że nie będzie. Zatem przypomnę przysłowie: cudze chwalicie, swego nie znacie...

92


ola59 ~ola59 (Gość)08.11.2017 16:57

Zlikwidowano przychodnie diabetologiczną i przeniesiono na Próchnika. Niech ktoś idzie i zobaczy w jakich warunkach robi się ekg/pokoik wielkości szafy/ nie ma okien i człowiek nie ma czym oddychać mało krzeseł nie można usiąść korytarzyk wąski. Ludzie z cukrzycą mają problemy z sercem a tam można się udusić ciekawe co z ludżmi w zimę bo wszyscy się nie mieszczą w korytarzyku. To samo jest z przychodnią nr.5 dlaczego małej przychodni nie przeniesiono do większej tylko dusić się będziemy w ciasnocie. Tym powinien zająć się prokurator .

102


gość ~gość (Gość)08.11.2017 16:53

Dotyczy! dotyczy! Poczytaj ustawy a potem pisz. Chyba że to celowe działanie!

81


nowak ~nowak (Gość)08.11.2017 16:52

Charakterystyczne jest to: jak jakiś sukces choć najmniejszy np. otwarcie ławeczki lub kibelka to Chojniak pierwszy...ja jakaś wtopa lub problem to go nigdy nie widać. To prezydent tylko na dobra pogodę.

111


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat