Nowe rekordy naszych pływaków

Czwartek, 13 października 20161
8 października piotrkowskie delfinki Wiktoria Guść, Wiktoria Kowalska, Maja Gudź i Dawid Pietrzyk wzięli udział w V Ogólnopolskim Mitingu Pływackim w Tarnowskich Górach, w którym wystartowało prawie 300 młodych pływaków.

Wiktoria Guść (na zdjęciu), jako jedna z dwóch zawodniczek zdobyła podczas tej imprezy cztery złote medale, w konkurencjach 50 i 100 m stylem klasycznym, 200 m dowolnym i 100 m zmiennym. W tej ostatniej konkurencji Wiktoria z pierwszym czasem zakwalifikowała się do finału i udowodniła, że jest w świetnej dyspozycji pokonując wszystkie zawodniczki w swojej kategorii wiekowej, podczas tego wyścigu Wiktoria ustanowiła również nowy rekord życiowy, lepszy o  ponad sekundę od czasu uzyskanego w eliminacjach.
Ponadto Wiktoria wygrała klasyfikację generalną na najlepszą zawodniczkę w kategorii wiekowej 10-12 lat.

Jej klubowa koleżanka Wiktoria Kowalska była bezkonkurencyjna na 50 m stylem motylkowym i z nowym rekordem życiowym zdobyła złoty medal, ponadto Wiktoria zdobyła srebrny krążek na 50 m stylem klasycznym, przegrywając jedynie ze swoją klubową koleżanką Wiktorią Guść, natomiast Maja Gudź zdobyła brązowy medal na 100 m stylem klasycznym, a na dystansie o połowę krótszym znalazła się tuż za podium, przegrywając tylko o dwie setne sekundy.

Także Dawid Pietrzyk znacznie poprawił swoje rekordy życiowe.

W klasyfikacji medalowej UKS Delfin zajął siódme miejsce na 26 sklasyfikowanych klubów.