Nie udało się sprzedać ośrodka Borki

Strefa FM Sobota, 28 grudnia 201363725
Nie udało się w tym roku powiatowi tomaszowskiemu sprzedać Ośrodka Borki w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim. Nieruchomość została wyceniona na 11 mln zł. W przyszłym roku przetarg na jej sprzedaż zostanie ogłoszony ponownie.

- Zdaję sobie sprawę, że to nie jest czas na dokonywanie tak dużych transakcji. Dozorujemy Borki, żeby nie niszczały. Na pewno w 2014 roku nie będziemy obniżać ceny. Damy sobie trochę czasu. Nie możemy prowadzić tam działalności konferencyjno-szkoleniowej. Nie udała się pierwsza próba dzierżawy, tzn. dzierżawca był, ale po upływie roku zrezygnował, dlatego doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie sprzedać ośrodek - mówi Piotr Kagankiewicz, starosta tomaszowski.

Teren przeznaczony na sprzedaż ma ponad 10 ha, stoją na nim 4 pawilony hotelowe (jeden częściowo spalony), stołówka, 50 domków campingowych, pawilon recepcyjno-świetlicowy, bar letni, budynek sanitariatów na campingu, budynek kuchni turystycznej, 2 kioski gastronomiczne oraz parking.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jonaszek ~jonaszek (Gość)29.12.2013 12:36

Jak na obecne standardy ośrodek stanowi jedynie wartość uzbrojonego terenu, reszta to szmelc do usunięcia. Jeśli pozostanie to w rękach pasożytów to trzeba będzie sporo dopłacić,żeby dokonać rekultywacji terenu.

01


Pozdrowienia z Warszawy ~Pozdrowienia z Warszawy (Gość)29.12.2013 12:32

Ten ośrodek to można kupić za 1 mln i nic więcej. Wymaga nakładu około 5 mln. I do tego należy stworzyć od podstaw nową reklamę. Ludzie jeszcze 3 lata temu przyjeżdżali na pole namiotowe i myśleli, że za prąd nie ma potrzeby płacić. Kupić to nic, żeby zaczęło to funkcjonować to następna 5 musi być włożona. W 2010 robiłem kalkulację dla takich ośrodków razem z "borkami". Przez pierwsze 5 lat nie da się wyciągnąć więcej rocznie niż 80 do 200 tys. netto.

00


oczyścicie ~oczyścicie (Gość)29.12.2013 10:33

Oczyścicie Zalew Sulejowski i okoliczne lasy, to będą przyjeżdżać chętni na wypoczynek, wówczas taki ośrodek będzie miał rację bytu. Zróbcie lepszy dostęp do wody i port z prawdziwego zdarzenia dla żaglówek, tory wioślarskie, to chętni wodniacy będą tu z środkowej Polski przyjeżdżać na zawody i treningi. Aż się prosi, aby tam zorganizować wspólnie z C.O.S.-O.P.O. "Spała" ośrodek sportów wodnych. Tylko należy umożliwić przedsiębiorczym i z pomysłami oraz kasą działanie.

00


dag ~dag (Gość)29.12.2013 05:19

panowie pomylili się chyba w wycenie o co najmniej jedno zero.

00


Zeus ~Zeus (Gość)28.12.2013 23:21

A dalej każecie płacić wynajemcą za prąd i wodę, którymi zasilacie całą wieś. Dokumentację to znaleźliście od obiektów, działek, włącznie z liniami podziemnymi? To co wy chcecie sprzedać?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat