Advertisement

Natknął się na opla w rowie. Kierowca został zatrzymany

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 12 września 20220
Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego zobaczył opla, który wjechał do rowu. Kiedy podszedł do kierowcy, wyczuł od niego woń alkoholu. Bez wahania wyjął więc kluczyki ze stacyjki pojazdu, uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Dobrzelowie na terenie gminy Bełchatów. Jak ustalili policjanci wezwani na miejsce zdarzenia, przypadkowy świadek zwrócił uwagę na samochód marki Opel Astra, który wjechał do rowu.

Interweniujący obywatel podszedł do pojazdu, aby zobaczyć, czy jego kierowca nie potrzebuje pomocy, kiedy  próbował wyjechać z rowu. Okazało się, że kierowca opla jest nietrzeźwy. Czuć było od niego woń alkoholu. W takiej sytuacji świadek natychmiast zareagował. Wyłączył silnik auta i zabrał nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki ze stacyjki. W ten sposób uniemożliwił mu dalszą jazdę. O wszystkim powiadomił policję - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Mundurowi ustalili, że samochodem kierował 42-letni bełchatowianin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Stracił już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz surowe konsekwencje finansowe.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat