Advertisement

Najlepsi rywalizowali w Bogusławicach. Znamy mistrza Polski!

ePiotrkowRegion Niedziela, 07 sierpnia 202226870
Rafał Wojtacha z końmi Lorenzo - Lex & Eros został mistrzem Polski w w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi. Zmagania zostały zorganizowane w Bogusławicach w gminie Wolbórz. Podium uzupełnili Adrian Kostrzewa i Marek Baryłko.

Ładuję galerię...

Organizatorzy zawodów podkreślali, że tegoroczny czempionat był wymagający, bo zawodnicy i ich konie musieli się mierzyć nie tylko z przeciwnikami, ale także z diametralnie zmieniającymi się w ciągu trzech dni zmagań warunkami pogodowymi. Mimo to, nie zawiedli.

Poziom mieliśmy bardzo wysoki. Jakby nie było wystąpiła u nas ogólnopolska czołówka. Para, która wygrała, czyli państwo Wojtachowie od wielu lat zajmują wysokie lokaty w zawodach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dlatego też ich triumf nie jest wielką niespodzianką, ale podkreślam, że do ostatnich minut ważyły się losy tego, kto będzie pierwszy - mówi Jacek Ostrowski, prezes Stada Ogierów Bogusławice, a zarazem gospodarz imprezy.

 

Wśród kibiców zawodom przyglądał się także gospodarz gminy Wolbórz.

Mamy tu imprezę międzypokoleniową. Widzimy wśród nas dzieci, ich rodziców, osoby w średnim wieku, ale również seniorów. Myślę po prostu, że my Polacy, konie mamy "w genach". Sporty związane z tymi zwierzętami też zyskują ostatnio na popularności. Raduje mnie także to, że w naszej szkole, corocznie, klasa w technikum hodowli koni zawsze cieszy się ponadprzeciętną popularnością - wyjawia Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

 

Organizacja Mistrzostw Polski w w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi w Bogusławicach, była też okazją do zaprezentowania smaków ziemi piotrkowskiej tutejszym mieszkańcom, ale też przybyłym gościom. 

Cieszy to, że znów Bogusławice stały się stolicą polskiego jeździectwa. Dodatkowo staramy się promować tutaj nasze lokalne produkty. Umówiliśmy się z prezesem tego miejsca, że jeśli przy okazji organizowania kolejnych imprez - a te odbywają się tu co dwa tygodnie - znajdą się chętni wystawcy, to będą mogli tu przybyć. Dzięki temu coraz większe grono osób będzie mogło poznawać najzdrowsze i najsmaczniejsze produkty ziemi piotrkowskiej - mówi Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego

Tuż po zakończeniu zawodów, zawodnicy zaliczyli tradycyjną rundę honorową. Zobaczcie:

 

 

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem, obok starosty i burmistrza, objął także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat