Najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Pieszy nie żyje, a kierowca był pijany

PolicjaBełchatów Środa, 29 maja 202414
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który kierując audi w stanie nietrzeźwości najechał na leżącego na jezdni mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia. 58-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.
fot. KPP Bełchatów fot. KPP Bełchatów

Na miejscu pierwsi pojawili się dzielnicowi z Posterunku Policji w Klukach, którzy w tym czasie wykonywali swoje obowiązki służbowe. Dzielnicowi widząc stojącego przy drodze przechodnia wołającego o pomoc natychmiast podjęli czynności.

Okazało się, że chwilę wcześniej doszło do wypadku, gdzie kierowca najechał na mężczyznę, leżącego na pasie ruchu. Mundurowi powiadomili o zdarzeniu oficera dyżurnego policji i natychmiast przystąpili do resuscytacji poszkodowanego, którą prowadzili do przyjazdu medyków. Niestety mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej 58-letni mężczyzna, w wyniku obrażeń odniesionych na skutek wypadku, poniósł śmierć na miejscu. Świadkowie zdarzenia poinformowali, że sprawcą jest kierujący pojazdem osobowym, który nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Podali też kierunek jego ucieczki - relacjonuje nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy bełchatowskiej policji.

Dzielnicowi na miejscu zdarzenia odnaleźli elementy pojazdu, na podstawie których ustalili, że sprawca poruszał się samochodem marki Audi. Mając dobre rozpoznanie wytypowali sprawcę. Policjanci z bełchatowskiej drogówki, krótko po zdarzeniu, zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania.

Audi, które stało pod posesją, posiadało ślady uszkodzeń świadczące o udziale w zdarzeniu. 31-latek był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy wypadkowej, którzy pod nadzorem prokuratora wykonali czynności związane ze zdarzeniem. Sprawca trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 31-latek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - mówi nadkom. Kaszewska.

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zygmunt 3waza ~Zygmunt 3waza (Gość)29.05.2024 10:51

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

611


Eeech ~Eeech (Gość)29.05.2024 18:12

Fajnie tak sobie poleżeć, na cieplutkim asfalcie. Gdyby jeszcze nie ci automobilisci.

36


goœć_kierowca ~goœć_kierowca (Gość)29.05.2024 16:40

Dość dużo pijanych kierowców jeździ po drogach.....

40


Kogo wina ~Kogo wina (Gość)29.05.2024 12:03

Czy można bezkarnie leżeć na jezdni?

86


Instruktor ~Instruktor (Gość)29.05.2024 14:28

Który przepis zabrania leżeć na jezdni? Szukam w kodeksie drogowym i nic nie ma a może leżał ktoś kto nie posiadał prawa jazdy to skąd ma znać przepisy?

13


Mecenas koko ~Mecenas koko (Gość)29.05.2024 11:48

Skąd pewność że podczas kierowania pojazdem był pod wpływem? Mógł się napić po wyjściu z pojazdu.

214


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)29.05.2024 10:54

Gościa skuli jakby bossa mafi aresztowali ,jeszcze obroże mogę zapiąć, albo homonto założyć, ehhhh ci nasi policajty z ajajamy

29


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat