Magnetyczny pociąg z SP 8 pomoże w nauce!

ePiotrkow Wtorek, 17 sierpnia 20215 2446
„Magnetyczny pociąg” to praca drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater nagrodzona w konkursie „Nauka dla Ciebie” na najlepszą pomoc edukacyjną, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Piotrkowska drużyna znalazła się w gronie 5 laureatów prestiżowego konkursu.

Każda z drużyn biorąca udział w konkursie składała się z uczniów oraz dwóch nauczycieli. Musieli oni wykonać pomoc edukacyjną i zastosować ją w praktyce podczas zajęć z uczniami. Wszystkie drużyny konkursowe przygotowały film dokumentujący zarówno proces tworzenia pomocy, jak i jej zastosowanie.


- Dla uczestników było to wyjątkowe doświadczenie, skłaniające do rozwijania różnorodnych umiejętności - pracy w grupie, projektowania urządzenia, testowania i ulepszania. Te działania pozwoliły im się przekonać, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca - podkreślają organizatorzy konkursu.

 

Drużyna z piotrkowskiej SP 8 pod opieką Agnieszki Matusiak i Jakuba Krężla przygotowała w ramach konkursu "Magnetyczny pociąg". Projekt najpierw trafił do finału, w którym rywalizowało dziesięć drużyn, a później został przez jury uznany za jedną z pięciu najlepszych w kraju.

 

 

Opiekunowie finałowych drużyn w nagrodę uczestniczyli w bezpłatnych pięciodniowych warsztatach - Letniej Szkole Prototypowania, prowadzonej przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia były poświęcone prototypowaniu pomocy edukacyjnych oraz pracy metodą badawczą.

 

Dodatkową nagrodą dla wszystkich będzie udział w uroczystej gali finałowej programu "Nauka dla Ciebie", która odbędzie się 14 października 2021 roku. Zostaną na niej wręczone nagrody rzeczowe oraz finansowe. Nagrodzeni zostaną nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także szkoły.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goość ~goość (Gość)19.08.2021 20:54

Gratuluje!!!

11


Młodzi górą ~Młodzi górą (Gość)17.08.2021 22:13

Brawo, brawo!!!!!!
Wiadomo kto z nauczycieli opiekował się projektem, a gdzie uczniowie, czy oni są mnie ważni. Też powinni być wymienieni w artykule. Brawa także dla młodzieży. Godne naśladowania.

10


cygan ~cygan (Gość)17.08.2021 19:33

gratulacje

00


Rdft ~Rdft (Gość)17.08.2021 19:27

Super. Gratulacje.

00


dheryg ~dheryg (Gość)17.08.2021 15:22

Brawo brawo brawo

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat