TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Książka na weekend – książkowy powrót Larysy Luboń

K.Żołądek
Krzysztof Żołądek sob., 8 marca 2025 07:24
Z pewnością warto było czekać na kolejną powieść Izabeli Janiszewskiej, bowiem autorka znów dała czytelnikom możliwość przyjrzenia się losom lubianej już bohaterki – Larysy Luboń. To jednak tylko jedna z trzech propozycji, jakie mamy dla was tym razem. Ale po kolei...
Zdjęcie
Autor: Okładki książek / fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to najnowsza, trzecia i zarazem ostatnia część przygód Lichego. Komisarz Rafał Lichy pomoże rozwiązać sprawę Ceremoniarza, a taki też tytuł nosi polecana dziś książka autorstwa Grzegorza Brudnika. Zwieńczenie serii zapewni nam sporo emocji, sporo zwrotów akcji i zaskoczy nas zakończeniem. Czyli da nam wszystko, czego oczekujemy od dobrego kryminału.

 

 

Grzegorz Brudnik wrócił na literacką scenę po pewnej przerwie i zaskoczył czytelników serią z komisarzem Lichym. Poza polecaną dziś trzecią częścią zatytułowaną „Ceremoniarz”, której możecie szukać w księgarniach wśród nowości, warto sięgnąć po poprzednie zatytułowane „Szafarz” i „Chrzciciel”. Wszystkie ukazały się nakładem wydawnictwa Filia.

 

O tej książce można też posłuchać:

 

 

 


Druga propozycja to najnowsza powieść Izabeli Janiszewskiej zatytułowaną „Wrzenie”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. I mamy tu niespodziankę od Autorki, bo bohaterką tej powieści jest Larysa Luboń, którą można było poznać w trylogii „Wrzask”, „Histeria” i „Amok”. Larysa porzuca dziennikarstwo i zaczyna pracę jako nocna taksówkarka. Pewnego dnia do jej taksówki wsiada tajemniczy pasażer i stawia przed nią osobliwe wyzwanie – powierza jej swoje życie i wciąga ją w niebezpieczną grę.

 

Izabela Janiszewska zaistniała na pisarskim firmamencie prezentując czytelnikom postać Larysy Luboń i od tamtej pory odpowiada za niejedną nieprzespaną noc z jej powieściami. A ukazało się ich od tego czasu całkiem sporo i o części wspominaliśmy już w audycji „Książka na weekend”. Najnowsza powieść zatytułowana jest „Wrzenie” i znajdziecie ją w księgarniach oczywiście wśród innych nowości wydawniczych.

 

O tej książce można też posłuchać:

 

 

 

 


Trzecia propozycja to książka pełna ciekawostek. Dokładnie książka Simona Prentisa zatytułowana „Mowa. Jak język uczynił nas ludźmi”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Dariusza Rossowskiego. Autor opisuje w niej nadzwyczajną przygodę ludzkości z językiem od czasów łowców-zbieraczy do miejskich hipsterów. To wciągająca opowieść o historii cywilizacji naszego gatunku i zmaganiach, które człowiek podejmuje, by wyrwać się z zastawianych przez umysł pułapek.

 

Simon Prentis urodził się w 1953 roku w Anglii. Studiował Chemię na Uniwersytecie Oksfordzkim, jednak ostatecznie w 1978 roku uzyskał dyplom magisterski z języka i literatury angielskiej, po czym udał się do Japonii, by trenować aikido. Jednak po kilku latach wrócił w rodzinne strony. Wraz z żoną i dziećmi mieszka w Londynie i tworzy japońsko-języczne programy telewizyjne i zajmuje się tłumaczeniami.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    6°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio