Advertisement

Książka na weekend – kryminalny zestaw na Nowy Rok

ePiotrkow Sobota, 01 stycznia 202210050
Polecaliśmy niedawno zestaw książek o emocjach i poszukiwaniu czułości, zatem teraz pora na zestaw, który będzie trzymał nas w napięciu. A łącznie proponujemy dziś pięć książek, bo wśród nich znajduje się także trylogia. Zagadek i sekretów wystarczy na kilka ładnych tygodni nowego 2022 roku.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to książka „Niebiańskie osiedle”, której autorem jest Ryszard Ćwirlej, a ten kryminał z dawką humoru ukazał się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Jest to początek nowej serii i nowego bohatera mistrza kryminału i wielokrotnie nagradzanego autora. Wspomnianym bohaterem jest Marcin Engel, dziennikarz śledczy i zarazem mistrz świata we wpadaniu w kłopoty. Na kartach książki będziemy z nim rozwiązywać zagadkę firmy sprzedającej starszym ludziom luksusowe domki na tytułowym „Niebiańskim Osiedlu”. Oferta jest mocno kusząca, ale czy uczciwa? I czy jest moralna? Bo za całym interesem stoi niejaki Ojciec Sylwester…?

 

fot. K. Żołądek

 

Ryszard Ćwirlej jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako dziennikarz w TVP Katowice, a później w TVP Poznań, w którym to mieście był też zastępcą redaktora naczelnego Radia Merkury. Za książkę „Już nikogo nie słychać” został nagrodzony w 2018 roku Nagrodą Wielkiego Kalibru, a także Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru 2018. Jego książki sprzedają się w dużej ilości egzemplarzy, a tej zatytułowanej „Niebiańskie Osiedle” możecie szukać w księgarniach.

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to wspomniana już trylogia autorstwa Przemysława Żarskiego z komisarzem Robertem Kreftem, czyli książki „Ślad”, „Blizna” i „Cierń”. Trzecia z nich ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Autor w mistrzowski sposób pobudzi naszą wyobraźnię. A w najnowszej powieści przedstawia nam bohatera, który znów ma do rozwikłania kryminalną zagadkę.

 

 

Przemysław Żarski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. To także dziennikarz i specjalista do spraw marketingu, od lat pracuje w biurze prasowym. Jest miłośnikiem rockowych brzmień, górskich szlaków i koszykówki. Najlepiej wypoczywa przy boku żony i córki. Poza serią z komisarzem Robertem Kreftem - "Ślad", "Blizna" i "Cierń" ma na koncie także powieść kryminalną “Umwelt”, a także opowiadanie w antologii zatytułowanej „Awers”. Wszystkich tych tytułów możecie śmiało szukać w księgarniach.

O książkach „Ślad”, „Blizna” i „Cierń” można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Znam twój sekret” Sue Watson, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Anny Pochłódki-Wątorek. To porywający i wciągający thriller psychologiczny. Na kartach powieści poznamy Clare, która ma już dość. Ma za sobą trudny rok i marzy tylko o tym, by trochę odetchnąć. Cała rodzina zjeżdża się na wakacje do willi we Włoszech i najwyższy czas, by jej mąż też dla odmiany kiwnął palcem. W końcu jest jej to winien… Dan stracił wprawdzie głowę dla kogoś innego, ale opamiętał się, wrócił i zapewnia, że na dobre. Clare może mu przecież zaufać…

 


Gdy ich syn przybywa do willi, okazuje się, że nie jest sam – towarzyszy mu żona, której wcześniej nie spotkali. Ella to zupełne przeciwieństwo Clare. Olśniewająca. Młoda. Wpływowa. I zna tajemnicę Clare, która może zniszczyć całą rodzinę… Jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by ten głęboko skrywany sekret nigdy nie wyszedł na jaw.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat