Książka na weekend - kryminał okiem sądowego patologa

Sobota, 15 kwietnia 20230
Kolejny weekend wiosny proponujemy spędzić nie tylko z kryminałem, bo w tym tygodniu zestaw uzupełniają dwie powieści obyczajowe. Wiosna przecież kojarzy się z romantycznymi wieczorami.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek polecamy powieść Agnieszki Olejnik zatytułowaną „Jak dzikie gęsi”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To porywająca opowieść o wierze, nadziei i miłości w czasach drugiej wojny światowej. Tuż przed jej wybuchem, bo przeniesiemy się do 1939 roku, poznamy wiosnę na Dolnych Łużycach i poznamy też Katrin, pochodzącą z polsko-niemieckiej rodziny. Sytuacja społeczno-polityczna staje się coraz gorsza, a pewnego dnia na drodze dziewczyny stanie Rudolf. Chłopak w mundurze rzeszy...

 


fot. K. Żołądek

 


Agnieszka Olejnik jest autorką wielu poczytnych powieści obyczajowych. Prywatnie jest szczęśliwą mamą, nauczycielką i ogrodniczką. Swoich czytelników stara się zarażać optymizmem i w swoich powieściach też szuka dobrego zakończenia. A jej najnowszej powieści zatytułowanej „Jak dzikie gęsi” możecie szukać wśród nowości w dobrych księgarniach.

 


O książce mówiliśmy też w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”:

 


 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga nasza propozycja to mocna rzecz, bo jest to powieść o seryjnym mordercy. Do tego to debiutancka powieść Alaina Urquharta. Zatytułowana jest „Rzeźnik i strzyżyk”, a w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Maciejki Mazan. Historia została nam przedstawiona z perspektywy seryjnego zabójcy i sądowej patolog, która podąża tam, gdzie prowadzą ją ofiary i zostawione na nich ślady...

 


Autorka nie bez powodu wplotła na karty powieści sądową patolog, bo sama jest wykształcona w tym właśnie kierunku. Mamy więc do czynienia z powieścią wiernie odzwierciedlającą kuchnię tego zawodu. Powieści „Rzeźnik i strzyżyk” możecie szukać w księgarniach.

 


O książce mogliście też posłuchać w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to wydana nakładem wydawnictwa Novae Res książka „Dżdżysty fus. Rozmowy o miłości w zdrowiu i chorobie” autorstwa Michała Stefańczyka. To wyjątek na polskiej scenie literackiej, by powieść obyczajowa została napisana przez mężczyznę. A napisana jest brawurowo. Przekonamy się, że sny bywają bardziej realne od rzeczywistości, groteska miesza się ze śmiertelną powagą, a przyczyna wcale nie musi prowadzić do skutku. A cała historia rozpoczyna się od metalowej kulki tkwiącej w brzuchu młodego mężczyzny, Jerzego Osono. Okazuje się, że ten niepozorny przedmiot może stać się niesłychanie istotnym elementem jego życia...

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat