Reklama

Książka na weekend - klasyka światowej literatury powraca

ePiotrkow Sobota, 14 maja 20225440
Są takie książki, do których wraca się po latach. I to z przyjemnością. Dlatego też warto mieć własną biblioteczkę. Albo liczyć na reedycje i ponowne wydania. Miłośnicy powieści Charlesa Dickensa mogą sięgnąć po nowe wydanie powieści „Wielkie nadzieje”. Do takiego klasyka proponujemy też dwie nowości – kryminał Hanny Greń i romans napisany przez… mężczyznę.
fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to okrzyknięta najdoskonalszą powieścią Charlesa Dickensa książka „Wielkie nadzieje”, która w tym roku ukazała się nakładem wydawnictwa Replika w przekładzie Antoniego Mazanowskiego. To porywająca opowieść o dojrzewaniu i dogłębnej moralnej przemianie. A na kartach powieści poznamy sierotę o imieniu Pip. Mieszka on z siostrą i jej mężem kowalem. Jednak pewnego dnia od anonimowego darczyńcy otrzymuje sporą sumę pieniędzy i może porzucić mozolny żywot kowalskiego czeladnika...

 

fot. K. Żołądek

 

Charles Dickens to angielski powieściopisarz, który tworzył w drugiej połowie XIX wieku. Najbardziej znane są jego powieści „Klub Pickwicka”, „Oliver Twist”, „Dawid Copperfield” czy słynna „Opowieść wigilijna”. No i rzecz jasna polecana dziś powieść „Wielkie nadzieje”, która w Polsce została wydana po raz pierwszy w 1868 roku. Najnowszego wydania możecie już szukać w księgarniach, albo w bibliotekach, gdzie na pewno na półkach znajdziecie starsze wydania. Ja życzę udanej lektury.

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to najnowsza książka Hanny Greń, zatytułowana „Gasnące światło”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Akcja przeniesie nas w listopadową noc, kiedy to dwóch mężczyzn postanowiło włamać się do domu Butkiewiczów. Rodzice ośmioletniej Amelii niestety nie mieli szczęścia i włamanie zmieniło się w tragedię. Amelia zaś dostała nową tożsamość i nowy dom. Jednak po osiemnastu latach… koszmar powrócił....

Hanny Greń już chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. Można by ją śmiało określić mianem polskiej Agathy Christie, bo ma niesamowity talent do tkania kryminalnych historii. Wiele z nich to pojedyncze powieści, ale ma też na koncie serię kryminałów, w których główną bohaterką jest Dioniza Remańska, była policjantka, która została detektywem. Najnowsza powieść nie jest jednak związana z tym cyklem i nosi tytuł „Gasnące światło”. Możecie jej już szukać w księgarniach, bo 4 maja miała swoją premierę.

 

Kryminał Hanny Greń prezentowaliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 

 

 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to powieść obyczajowa, którą śmiało można też określić mianem romansu. Za to z ciekawą fabułą, którą przygotował Tomasz Kieres. To powieść zatytułowana „Za horyzont”. Ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Na kartach książki poznamy ją – piękną aktorkę, żyjącą w świetle fleszy, nieustannie kreującą swój wizerunek na Instagramie. I jego – spokojnego, melancholijnego nauczyciela, ceniącego swoją prywatność, który napisał scenariusz filmu otwierającego mu drzwi do show-biznesu. Tak się składa, że ona zakończyła właśnie długoletni związek ze znanym aktorem i pragnie spokoju, by odnaleźć się w tej nowej sytuacji. I drogi tych dwojga przecinają się pewnego dnia. Czy jest szansa, by się połączyły? Czy mimo odmienności charakterów i przeciwności losu będą mogli zatracić się w miłości? Możecie to sprawdzić sięgając po książkę Tomasza Kieresa.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat