Advertisement
artykuł sponsorowany

Komu pasuje broda?

Piątek, 12 sierpnia 2022
Posiadanie brody to oczywiście wybór osobisty każdego mężczyzny. Ogólnie rzecz biorąc broda to bardziej styl życia niż moda. Oczywiście można podkreślić, że pierwsza starożytna cywilizacja gustowała w brodach. Sumerowie podchodzili do pielęgnacji brody z ogromną troską. Starożytne zabytki z czasów Sumerów wyraźnie pokazują, że broda była niezwykle ważnym elementem. Była symbolem nie tylko honoru, ale i waleczności. Symbolizowała męską siłę. Pozbawienie kogoś brody było jednoznaczne z hańbą. Mogło to się przytrafić mężczyznom, których traktowano jako jeńców lub niewolników. Podejście do brody zmieniało się na przestrzeni dziejów. Współcześnie broda wyróżnia mężczyznę z tłumu i obrazuje jego podejście do życia — kojarzy się z silnym i pewnym siebie mężczyzną. Sprawdź, komu pasuje broda.
Komu pasuje broda?

Posiadanie brody wymaga od mężczyzn większego zaangażowania w jej pielęgnowaniu. Wizyty u barbera, czyli u fryzjera — stylisty od brody, a także domowa pielęgnacja wymagają sporo zachodu. Każdy posiadacz brody musi mieć w domu kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak szampon do brody. Broda może wyglądać dokładnie tak, jak tego chce dany mężczyzna, w czym z pewnością pomoże balsam do brody.

 

Męska broda, czyli kilka faktów historycznych

 

Wspomnieni wcześniej starożytni Sumerowie zapoczątkowali nie tylko historię cywilizowanego świata, ale i historię brody. Jest całkiem możliwe, że do łask wróci specyficzne sumeryjskie zaplatanie brody. Można wyobrazić sobie starożytną brodę jako ozdobę przepełnioną intensywnymi zapachami. Nie ulega wątpliwości, że broda była mocno perfumowana (oczywiście za pomocą dostępnych wówczas zapachowych surowców). 

Wielka cywilizacja faraonów, czyli starożytny Egipt, nie tolerował owłosienia na ciele, przez co podejście do brody nie było zbyt łaskawe. Przy czym królewskie wizerunki wyraźnie wskazują na posiadanie starannie zaplecionej brody. Nawet kobieta — faraon, czyli Hatszepsut, podkreślała fakt bycia królem za pomocą brody (jako kobieta musiała zaznaczać fakt bycia faraonem za pomocą brody). 

Broda popadła w niełaskę za czasów Aleksandra Wielkiego, który to kazał ogolić swoich wojowników, by można ich było odróżnić na polu walki od barbarzyńców. 

Imperium Romanum przejęło modę na brak zarostu od Greków — w tym okresie wytworzył się zawód golibrody. Po upadku cesarstwa rzymskiego broda traktowana była zmiennie. 

Łaskawy był dla niej XIX i XX wiek (brody nosili hippisi, artyści, muzycy). Obecnie podejście do brody jest różne, ale na szczęście każdy sam może decydować, czy chce nosić brodę, czy woli nie mieć zarostu.

 

Czy broda pasuje każdemu mężczyźnie?

 

Zarost to normalne zjawisko u mężczyzn. Teoretycznie więc pasuje każdemu mężczyźnie. Nie każdy mężczyzna zdecyduje się na brodę, gdyż broda jest wymagająca pod względem pielęgnacji. Broda po prostu musi być zadbana, a na takie czynności trzeba mieć czas. 

Tak więc broda niekoniecznie jest rekomendowana dla zabieganych panów. Za to fantastycznie sprawdzi się u panów, którzy potrafią równoważyć życie zawodowe z osobistym (co oznacza, że będą mieć czas na wizyty u barbera i na zabiegi pielęgnacyjne w domu).

Do historii muzyki przeszli słynni brodacze z ZZ Top i eleganccy panowie z Bee Gees. Tak więc broda może wspaniale prezentować się u mężczyzn, którzy preferują zupełnie odmienne trendy w modzie. Nie ma więc znaczenia, czy ktoś preferuje noszenie skórzanych kurtek, czy eleganckich garniturów. Broda może być ciekawym wyróżnikiem dla wszystkich mężczyzn.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat