Kolejka niespodzianek w klasie okręgowej

Strefa FM Poniedziałek, 22 kwietnia 20132
To była kolejka niespodzianek w piotrkowskiej klasie okręgowej. W sobotę Polonia Piotrków przegrała na własnym boisku ze Szczerbcem Wolbórz, a dzień później wielkiej szansy na powiększenie przewagi nad wiceliderem nie wykorzystała Astoria Szczerców. Zespół Roberta Rogana przegrał ze Świtem Kamieńsk 1:2 (0:1).

Mecz ułożył się znakomicie dla gości. Już w 2. minucie gola zdobył Szymon Błachowicz. Na 2:0 podwyższył pięć minut po przerwie Przemysław Krawczykowski. Astoria próbowała odrobić straty. Gospodarzom udało się jednak zdobyć tylko honorowego gola, którego autorem był Krzysztof Kowalski. Tym samym zespół ze Szczercowa, który w rundzie jesiennej oddał rywalom tylko pięć punktów (remis i porażka), przegrał wiosną już drugi mecz. Dorobek lidera okręgówki jest skromny (jeden punkt za remis w Wolborzu i stosunek bramek 2:4).

Największym wygranym weekendu jest Świt Kamieńsk. Zespół charyzmatycznego prezesa Mirosława Kopra włączył się do walki o IV ligę. Do lidera traci już tylko cztery punkty, a do wicelidera dwa. To zwiastuje niezwykle ciekawą walkę o awans.