Obchody rozpoczęły się meczem ze Szczerbcem Wolbórz - drużyną, z którą Włókniarz zagrał swój pierwszy w historii mecz. Obie drużyny wspierane były przez licznych kibiców. Derby powiatu piotrkowskiego, po zaciętej walce zakończyły się remisem 1:1. Dla gospodarzy bramkę zdobył Zbigniew Kowalczyk, natomiast wyrównującego gola, tuż przed przerwą, zdobył najskuteczniejszy gracz Szczerbca Kacper Rutkowski. Przed meczem gratulacje dla całego klubu oraz pamiątkową paterę w imieniu Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN-u przekazał Adam Kaźmierczak wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezes ŁZPN w Łodzi.
Jubileusz był też okazją do ufundowania nowego sztandaru klubu, który został poświęcony i przekazany w imieniu fundatorów podczas uroczystej mszy w intencji klubu. Koncelebrowali ją - obecny i były proboszcz parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy - ks. kan. Władysław Paś oraz ks. kan. Bogumił Bylinka.
Uroczystości zakończyła specjalna gala w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy, w której oprócz zaproszonych gości udział wzięli byli i aktualni zawodnicy. Najstarszych żyjących graczy reprezentowali Wojciech Rytych i Wojciech Jończyk. Obaj nie ukrywali wzruszenia. A czym był dla nich klub?
To była dla nas szkoła życia. Tu poznałem, co to jest przyjaźń, ale i czym jest rywalizacja. Ten klub zasiał we mnie bakcyla sportu, który do tej pory mam w sobie i dzięki niemu nadal pozostaję sprawny i w wieku 80 lat gram w tenisa ziemnego - podkreślał ze sceny Wojciech Rytych.
Historię klubu przypomniał zebranym prezes Włókniarza Moszczenica Wojciech Kilian.
Po 123 latach niewoli w listopadzie 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Rozpoczęły się jakże trudne prace związane z budową II Rzeczypospolitej, jej granic, ustroju. Niezależnie od tych działań, niebędących przedmiotem naszego zainteresowania, na bazie powszechnej radości i entuzjazmu społecznego zaczęły powstawać licznie organizacje i stowarzyszenia sportowe. Podobnie było i w Moszczenicy. Wiosną 1922 r. grupa miejscowej młodzieży, pracowników tutejszego zakładu przemysłowego oglądając w Piotrkowie Trybunalskim zawody w piłkę nożną pomiędzy KS „Concordią” a reprezentacją 25 Pułku Piechoty, postanowiła założyć Klub sportowy w Moszczenicy. W listopadzie 1922 r. grupa inicjatywna złożona z pracowników zakładu bawełnianego: Lucjana Piaseckiego, W. Raczyńskiego, P. Zundela, kierownictwa Szkoły Powszechnej w Moszczenicy oraz proboszcza parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża ks. Stanisława Kielera założyła Moszczenicki Klub Sportowy - MKS. Opracowano statut klubu, ustalono wysokość składek członkowskich i powołano sekcję piłki nożnej .
Całą historię klubu opisano w pamiątkowym albumie, do którego materiały zebrał i opracował Marcin Kaźmierczak. Książka ukazała sę dzięki wsparciu starosty Piotra Wojtysiaka i wójta Marcelego Piekarka. Na licznych zdjęciach można zobaczyć także nieżyjących już piłkarzy, działaczy i członków klubu, których podczas uroczystej gali uczczono pamiątkową prezentacją i minutą ciszy. Dokonano również uroczystego wbicia gwoździ w nowy sztandar oraz odznaczono i wyróżniono członków klubu, działaczy oraz piłkarzy - byłych i obecnych.
Brązowy Medal „Za zasługi dla piłki nożnej” PZPN otrzymał Janusz Szewczyk.
Srebrną Odznaką Honorową PZPN wyróżniono Sławomira Góralczyka i Bogdana Świątka.
Złotą Odznakę ŁZPN otrzymali: Daniel Cichosz, Leszek Heinzel , Wojciech Kilian, Marceli Piekarek, Marcin Staniaszek oraz Bogdan Świątek.
Srebrną Odznaką ŁZPN zostali uhonorowani: Henryk Brylikowski, Małgorzata Domańska, Mieczysław Kacperek, Andrzej Kawnik, Arkadiusz Kaźmierczak, Marcin Kaźmierczak, Włodzimierz Kaźmierczak, Jerzy Korytkowski, Marcin Kowalczk, Konstanty Kraska, Artur Leks, Bogdan Rogalski, Jan Rogowski, Janusz Sima, Sławomir Stańczyk, Marcin Ungier, Piotr Wojtysiak.
Pamiątkowe statuetki dla sponsorów i osób na co dzień pracujących na rzecz klubu wręczył prezes Kilian, który serdecznie dziękował gościom za liczne przybycie na jubileusz i wszystkie życzenia oraz gratulacje.
Jeżeli tylko połowa z nich się spełni, to będziemy szczęśliwi. Dziękuję wszystkim za wsparcie naszego klubu i bezinteresowną pracę na rzecz wychowania kolejnych pokoleń piłkarzy - mówił na zakończenie oficjalnych obchodów Wojciech Kilian.