Advertisement

Historycznie na UJK. Znów powstała Wioska Wikinga (zdjęcia)

ePiotrkow Niedziela, 29 maja 202233436
Tym razem na boisku przy UJK zaprezentowane zostały liczne stoiska grup rekonstrukcyjnych, a także stoiska z prezentacjami dawnych rzemiosł. Całość imprezy uzupełniały konkursy dla dzieci i dorosłych.

Ładuję galerię...

Dzieci wraz z opiekunami brali udział w wielu konkurencjach, za które przyznawano odpowiednie kupony. Te można było wymienić na nagrody. Trzeba było się w nich wykazać sprytem, wiedzą i... szczęściem. Po zakończeniu zmagań i odebraniu nagród można było zapoznać się z tajnikami garncarstwa, tkactwa, plecionkarstwa oraz kaletnictwa. Zebranym przygrywały zespoły ludowe.

 

- Tego nam brakowało, bo pomysł studentów, jakim jest Wioska Wikinga, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Widać ile dzieciaków przyszło się wspólnie pobawić - mówił z satysfakcją dr hab. Jacek Bonarek, pełnomocnik rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ds. Filii w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Przewidziano także pokaz grup odtwórstwa historycznego od średniowiecza po współczesność, wystawę polskiego uzbrojenia i wyposażenia, wystawę skamielin, a także ekspozycję prezentującą dzieje policji. Każdy mógł skorzystać ze stoiska gier strategicznych RPG, strefy zabaw dla dzieci, przejechać się konno i zapozować do portretu. W czasie imprezy zorganizowano też turniej łuczniczy, była degustacja tradycyjnych potraw, waty cukrowej oraz lodów.

 

Festyn przewidziano do godz. 17.00 w niedzielę, 29 maja.


Zainteresował temat?

5

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jhdvgaysju ~jhdvgaysju (Gość)30.05.2022 10:08

Jak patrzę na zdjęcia, to więcej dzieci było na konkursie sportowym na Szczekanicy.

32


Mhm ~Mhm (Gość)29.05.2022 22:29

Co to jest warta cukrowa?

20


Xhdhd ~Xhdhd (Gość)29.05.2022 19:00

Fajne wydarzenie, córci się podobało. Dziękuję za organizację!

44


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat