Emocjonalny rollercoaster przy ul. Żwirki

Wtorek, 26 marca 20243
Po zimowej przerwie powróciły rozgrywki piotrkowskiej klasy okręgowej. Po emocjonującym pojedynku Concordia Piotrków wywalczyła punkt. Sprawdzamy także, jak prezentowały się ekipy z naszego regionu grające w IV lidze, gdzie Polonia Piotrków zanotowała pierwsze ligowe zwycięstwo w 2024 roku.

Drugą kolejkę z rzędu Polonia zagrała przed własną publicznością. Tym razem zielono-biało-niebiescy podejmowali Omegę Kleszczów. Sobotnie spotkanie ułożyło się po myśli gospodarzy. Już w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Rutkowski, który 7. minut później wyprowadził Polonię na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej części meczu przyjezdnych było jedynie stać na gola strzelonego z rzutu karnego. Polonia obecnie plasuje się na 4. pozycji ze stratą 6 punktów do lidera.

Niespodzianki nie sprawili piłkarze Skalnika Sulejów. W rundzie jesiennej na własnym stadionie sulejowianie niespodziewanie pokonali rezerwy Widzewa 3:2. Natomiast tym razem łodzianie dali Skalnikowi prawdziwą lekcję futbolu. Druga drużyna Widzewa wygrała aż 5:0, z czego aż 4 bramki zdobyła w pierwszej połowie. Sulejowianie pozostają na 14. lokacie.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Szczerbca Wolbórz ze Zjednoczonymi Stryków. W Wolborzu nadzieja na komplet punktów pojawiła się w 28. minucie, kiedy to gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednak przed przerwą Zjednoczeni wyrównali rezultat spotkania. Szczerbiec wciąż pozostaje w strefie spadkowej na przedostatnim miejscu w tabeli.

W miniony weekend po zimowej przerwie wróciła piotrkowska klasa okręgowa. Wiele wrażeń i emocji swoim kibicom dostarczyła ekipa Concordii Piotrków, która przed własną publicznością podejmowała EBE SPN Bełchatów. Concordia już w 5. minucie otworzyła wynik spotkania. Natomiast po kwadransie gry to bełchatowianie prowadzili 2:1, którzy przed przerwą podwyższyli rezultat na 3:1. To jednak nie złamało gospodarzy, którzy w drugiej połowie zdołali wywalczyć cenny punkt. Concordia zajmuje 13. lokatę w ligowej tabeli.

W utrzymanie wciąż wierzy Włókniarz Moszczenica, który przystąpił do rundy wiosennej jako czerwona latarnia ligi z 7 punktami straty do miejsca zapewniającego utrzymanie. Moszczeniczanie odrabianie strat rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad Victorią Żytno 3:1. W walkę o utrzymanie włączony jest także LKS Mierzyn, który na start rundy rewanżowej musiał uznać wyższość Pilicy Przedbórz, przegrywając 1:2. LKS plasuje się na 14. miejscu.