Ekstraklasa: Porażka PGE GKS z Lechem

Poniedziałek, 02 marca 20090
To nie była udana inauguracja ligowej wiosny w Bełchatowie. W obecności 5 tysięcy widzów PGE GKS Bełchatów przegrał z Lechem Poznań 2:3 (0:1).

Pierwsza bramka padła już w 3. minucie. Jej autorem był Semir Stilić. Kiedy ten sam piłkarz zdobył swojego drugiego gola i podwyższył w 58. minucie prowadzenie Lecha, wydawało się, że zespół Franciszka Smudy bez problemu wywiezie z Bełchatowa trzy punkty. Następne pół godziny należało jednak do podopiecznych Rafała Ulatowskiego. Kontaktowego gola zdobył Janusz Dziedzic, a na 2:2 wyrównał w 86. minucie Mariusz Ujek. Drużyny "Franza" grają jednak do końca. Robert Lewandowski w ostatniej minucie strzelił trzeciego gola i zapewnił zwycięstwo Lechowi.

PGE GKS Bełchatów - Lech Poznań 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Semir Stilić (3), 0:2 Semir Stilić (58), 1:2 Janusz Dziedzic (59), 2:2 Mariusz Ujek (86), 2:3 Robert Lewandowski (90+1).
PGE GKS Bełchatów: Krzysztof Kozik - Grzegorz Fonfara, Marcin Drzymont, Dariusz Pietrasiak, Jacek Popek - Tomasz Wróbel, Mateusz Cetnarski (46. Ihor Mihałewski), Patryk Rachwał, Bartłomiej Chwalibogowski (60. Marcin Sobczak) - Mariusz Ujek, Janusz Dziedzic (73. Krzysztof Janus).
Trener: Rafał Ulatowski