Ekstraklasa: Nieważny styl, ważne punkty

MKS Piotrcovia Sobota, 10 stycznia 20090
Nieważny styl, ważne dwa punkty - tyle dobrego z punktu widzenia kibica piotrkowskiego zespołu można powiedzieć po meczu Piotrcovia - Ruch. Spotkanie zakończyło się kolejnym zwycięstwem drużyny Janusza Szymczyka 29:24.
O pierwszej połowie wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Gospodynie przez 11 minut (od 15 do 26) nie potrafiły zdobyć bramki, a cała część spotkania zakończyła się remisem 10:10.

Początek drugiej dla Ruchu, który w pewnym momencie prowadził dwiema bramkami (12:10). W 35 min. Beata Skura po raz pierwszy, ale nie ostatni broni rzut karny wykonywany przez zawodniczkę gości, wprowadzona po przerwie Anna Szafnicka zdobywa dwie kolejne bramki i Piotrcovia wychodzi na prowadzenie.

Kiedy przewaga gospodyń wzrasta do czterech goli (18:14), wydaje się, że nic piotrkowiankom nie grozi. Dzieje się jednak inaczej: ambitne chorzowianki ze znakomitą Krystyną Wasiuk w bramce i nieźle rzucającą Moniką Samsel doprowadzają do stanu 17:18, a na cztery minuty przed końcem robi się 22:24.
Zapowiadała się gorąca końcówka, której zapobiegła Gabriela Kornacka - zdobywczyni najważniejszych bramek w tym spotkaniu.
Ostatnie gole dla Piotrcovii zdobywają Kamila Szczecina i Kinga Polenz i na tablicy świetlnej pojawia się napis: Focus Park - Goście 29:24. Oznacza to, że Piotrcovia pokonuje Ruch Chorzów 29:24.

Przed spotkaniem odbyło się pożegnanie i podziękowanie za wieloletnią grę w barwach Piotrcovii Oleny Jeżyckiej i wychowanki klubu Marioli Michalak.

Następny mecz wicelider tabeli rozegra za tydzień we własnej hali. Przeciwniczkami zawodniczek z Piotrkowa będzie Start Elbląg. źródło: piotrcovia.com