Edukacyjne tablice u stóp Gór Borowskich

Powiat Piotrkowski Niedziela, 07 maja 202311
"Piotrkowskie Termopile" zyskały nowy element edukacyjny. To zestaw tablic, które mają za zadanie uświadomić przybywającym tu mieszkańcom i turystom, co takiego zaszło przed laty na tym ważnym dla całej ziemi piotrkowskiej terenie.

Ładuję galerię...

O nowej instalacji u stóp Gór Borowskich poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych starosta powiatu piotrkowskiego.

Piotrkowskie Termopile mają swoją „Ścieżkę Edukacyjno - Historyczną Góry Borowskie”. W miejscu, gdzie rozegrała się jedna z największych bitew kampanii wrześniowej, umieściliśmy tablice z bardzo ciekawymi, dotąd dla wielu nieznanymi faktami, dotyczącymi m.in. tamtych wydarzeń - czytamy na profilu Piotra Wojtysiaka.

 

Starosta dodaje, że ścieżka powstała dzięki inicjatywie lokalnej społeczności. Inicjatywę wspierali bowiem sołtys Borowej Artur Jędrzejczyk, Stowarzyszenie EuroAktywni z prezesem Michałem Tokarskim, a także przedstawiciele piotrkowskiego starostwa.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

his. ~his. (Gość)07.05.2023 12:36

Im więcej lat mija tym więcej tablic, pomników. Panowie politycy. Kilka pokoleń urodziło się od tamtego czasu. Pora na "ostre" myślenie o przyszłości. Co było to było ,ale nie można się lansować się bez końca na tragedii narodu. Ktoś w końcu kiedyś do tego doprowadził. Też stawiano pomniki...A patrząc na dzisiejszy dzień....widzę ,że niektórzy tego nie rozumieją .

105


noooooo ~noooooo (Gość)08.05.2023 11:48

Fajna akcja. Więcej takich.

42


ggg ~ggg (Gość)07.05.2023 23:30

Lansik ciąg dalszy

44


Jerryk ~Jerryk (Gość)07.05.2023 11:16

A może tak jakąś ścieżkę edukacyjną na temat sanacyjnych władz przedwojennej Polski co to najpierw zwykłych Polaków doprowadzili do tragedii po czym sami zwiali z kasą do przygotowanych miejsc na zachodzie przez Zaleszczyki. Nie chcę być złym prorokiem, ale idziemy w kierunku powtórki historii bo po co obecnie rządzący kupili hotel w Szwajcarii i po co ćwiczą procedury ewakuacji ?

65


go?ć_kasia ~go?ć_kasia (Gość)07.05.2023 12:34

Brawo Michał i cala ekipa Euroaktywni.
Pierwszy raz z Wami byłam ram na rowerze kilka lat temu i wtedy poznałam historię walk w 1939.
Dziękuję

41


wiesniak ~wiesniak (Gość)07.05.2023 09:44

Moj Tata byl jednym z pierwszych Komendantow tej szkoly prowadzonej przez LPZ.Latano tam na szybowcach strzelanych z gumy,czasami cholowano szybowce za samolotem.

31


Jeżyk ~Jeżyk (Gość)07.05.2023 10:27

Piękna inicjatywa brawa dla sołtysa Artura Jedrzejczyka, mając pod górkę w urzędzie Gminy i wieczne rzucane kłody pod nogi gość robi swoje szacun.
Jak to mówią jak nie drzwiami to oknem.

62


otumaniać i ogłupiać ~otumaniać i ogłupiać (Gość)07.05.2023 10:12

Bez tych wyborczych twarzy, ludzie już nie będą potrafili młotkiem gwoździa wbić.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat