Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów:
- odwiedzając stronę internetową piotrkow.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też - po powiększeniu obszaru mapy - wskazać interesujący nas przystanek. Ikonka widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą potencjalne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Uaktualnianie prezentowanych prognoz odjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej zakładce można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na poszczególne linie, na dowolnie wybrany dzień;
- korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów oraz zakładka z teoretycznymi rozkładami jazdy;
- instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android, iOS oraz Windows Phone.
Wdrożenie systemu ułatwi pracę także przewoźnikowi, który od teraz posiada wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców i znacznie poprawią punktualność - mówią przedstawiciele ZDiUM.
Serwis kiedyPrzyjedzie.pl funkcjonuje w około 100 polskich miastach. Korzystają z niego m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej w Bielsku Białej, Opolu, Jaworznie, Grudziądzu czy Koszalinie.