Dlaczego nasze wnioski pożyczkowe dostają odmowy:
Brak historii kredytowej
Szczególnie w przypadku kredytów gotówkowych oraz pożyczek ważna będzie twoja historia kredytowa, a więc wszystkie informacje o tym, w jaki sposób spłacasz zaciągnięte przez siebie zobowiązania – nieważne jakie ani na jaką sumę, chodzi jedynie o sam fakt. Problem z otrzymaniem gotówki możesz mieć na przykład ze względu również na nieposiadanie żadnej historii kredytowej, co jest dla banku czy firmy pożyczkowej jednoznaczne z absolutnym brakiem bardzo istotnych danych. To może sprawić, że jedynie kwestia przypadku czy dobry los pozwoli nam otrzymać oczekiwaną sumę – wszelkie instytucje finansowe bardzo niechętnie bowiem podchodzą do klientów bez historii.
Źle wyglądająca historia kredytowa
Problemem w dostaniu pożyczki może być również negatywna historia spłaty naszych dotychczasowych zadłużeń. Każde spóźnienie się ze spłacaniem rat za jakiś przedmiot czy pożyczkę będzie odnotowane w rejestrze BIK. Trafiają tam wszystkie twoje spóźnienia czy pominięcia zapłaty. Nawet jeśli wydaje ci się, że twoje spłacanie wszystkich zadłużeń zawsze było terminowe i jak najbardziej prawidłowe, zawsze lepiej przed wzięciem kolejnej pożyczki sprawdzić ów rejestr oraz wszystkie wpisy, które nas dotyczą. Biuro Informacji Kredytowej będzie trzymało wszystkie dane przez okres pięciu lat, a każdy dobry i solidny pożyczkodawca ten rejestr sprawdzi zawsze. Warto więc zawsze popracować nad pozytywnym wizerunkiem swojej historii kredytowej, a najprostszym sposobem na to jest branie niewielkich kredytów na przykład na małe AGD.
Trzeba jedynie pamiętać, aby tym razem spłata zadłużenia była absolutnie terminowa, ponieważ to jest w takiej kwestii najważniejsze. Niektóre firmy pożyczkowe deklarują niesprawdzanie w żadnych rejestrach lub niesprawdzanie BIK. To raczej nie jest powodem do radości – rzetelna firma zawsze sprawdzi swoich klientów, jeśli nie w BIK to w KRD, a nierzetelna nie będzie potrzebowała żadnych dodatkowych informacji, ponieważ zawsze z każdej presji wyjdzie obronną ręką. Jeśli nie wiesz, jakie oferty są dla ciebie pod tym względem najlepsze oraz które firmy sprawdzają rejestry, a które nie, możesz skorzystać z wyszukiwarki ProCredit, jednej z najlepszych i najdokładniejszych. W tabelkach takiej wyszukiwarki masz do dyspozycji wszystkie najważniejsze fakty związane z danym zobowiązaniem, również informacje o rejestrach, które podlegają sprawdzeniu.
Brak stałych dochodów
Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie są brane pod uwagę przez pożyczkodawców, są stałe dochody i trudno się dziwić w ogóle temu punktowi. Najbezpieczniejsza dla firmy pożyczkowej jest umowa o pracę na czas nieokreślony, w której dokładnie wypisana jest wysokość comiesięcznych dochodów, spływających bezpośrednio na konto. To jest bowiem automatycznie informacją o tym, że stać cię na regularne spłacanie swojego zadłużenia. Jeśli nie posiadasz takiej umowy, ponieważ pracujesz w oparciu o inne dokumenty, zwykle nie przekreśla to twojej szansy na zdobycie finansowania.
Umowy cywilno-prawne, takie jak umowa o dzieło czy umowa zlecenie również są wiarygodne dla instytucji bankowych, najczęściej jednak trzeba wykazać ciągłość zleceń od jednego pracodawcy wynoszącą minimum sześć miesięcy, najczęściej jednak jest to dwanaście miesięcy. Dobrym sposobem na przekonanie firmy o posiadaniu dochód jest zaświadczenie z ZUS-u dla pobierających zasiłek emerytalny, emeryturę czy rentę. Zerowe szanse na przyznanie pożyczki będzie miała osoba zatrudniona zupełnie bez umowy, a więc z dochodami z nieudokumentowanych źródeł, zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna czy posiadająca zbyt niskie zarobki w stosunku do wysokości pożyczki, jaka ją interesuje.
Nieodpowiedni wiek
Powodem, dla którego odrzucony został twój wniosek może być na przykład twój wiek. Każda instytucja finansowa posiada oraz zawsze podaje dolną oraz górną granicę wieku, przy czym tą dolną bardzo często nie jest osiemnaście lat, a dwadzieścia jeden czy dwadzieścia pięć. To kolejny rodzaj zabezpieczenia dla firmy, ponieważ w wieku osiemnastu lat zwykle nie posiada się jeszcze żadnej pracy zarobkowej na etacie, a tym samym szanse spłacenia takiego zadłużenia są w zasadzie bardzo nikłe. Na rynku pożyczkowym znajdą się pojedyncze firmy, które udzielająpożyczek od osiemnastego roku życia, ale można się spodziewać, że ich oferty nie będą należały do tych najatrakcyjniejszych pod względem warunków. Dolną granicą wieku jest najczęściej około sześćdziesięciu – sześćdziesięciu pięciu lat. W nielicznych przypadkach i w niewielu firmach seniorzy mogą swobodnie korzystać z [przywileju wzięcia pożyczki ze względu właśnie na wiek, stan zdrowia czy wysokość osiąganych dochodów na rękę.
Masz już inne zobowiązanie
Często powodem nieotrzymania pożyczki jest posiadanie już aktywnego zadłużenia w postaci jakiegokolwiek zadłużenia – może to być nawet mini kredyt na sprzęt AGD czy zwyczajnie – inna chwilówka, która będzie widniała w twojej historii kredytowej. Większość firm zgadza się na posiadanie przez klienta tylko jednej pożyczki w danej chwili ze względów czystego bezpieczeństwa. W takich sytuacjach może okazać się, że wzięcie kolejnej pożyczki będzie możliwe dopiero po całościowym spłaceniu poprzedniego.