Studentów i zaproszonych gości powitał doc. dr Sylwester Bębas – rektor WSH w Piotrkowie: - Cel Dnia Bezpieczeństwa to podjęcie debaty oraz wymiany doświadczeń z zakresu szeroko pojętego problemu bezpieczeństwa w regionie piotrkowskim. Celem jest również zapoczątkowanie dyskusji związanej z bezpieczeństwem – mówił rektor. - Dzisiejsze wydarzenie jest drugą częścią – praktyczną szerszego projektu dotyczącego bezpieczeństwa. Pierwszą była międzynarodowa konferencja naukowa, która odbyła się w WSH 4 i 5 kwietnia, a która dotyczyła bezpieczeństwa w obliczu zmian społecznych, uczestniczyło w niej blisko 100 prelegentów zarówno z kraju, jak i zagranicy.
W WSH nie mogło oczywiście zabraknąć piotrkowskich strażaków. - Chcemy przede wszystkim zaprezentować i przybliżyć zawód strażaka. Jest to zawód bardzo ciekawy. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś złego, a pokazują to przykłady życia codziennego, choćby ostatnie zagrożenie powodziowe. Zawsze staramy się na czas zdążyć z pomocą – to nasze motto zawodowe - mówił Maciej Dobrakowski, rzecznik prasowy KM PSP w Piotrkowie.
Na dziedzińcu szkoły odbywały się dziś pokazy sprzętu i technik działania Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, Straży Miejskiej w Piotrkowie, Aresztu Śledczego w Piotrkowie, 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.
W ramach Dnia Bezpieczeństwa zorganizowano debatę dotycząca bezpieczeństwa w regionie piotrkowskim, w której głos zabrali m.in. Andrzej Kacperek - wiceprezydent Piotrkowa, Stanisław Cubała - starosta piotrkowski, mł. insp. Dariusz Walichnowski - komendant miejski policji w Piotrkowie, st. bryg. Włodzimierz Kapiec - komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, płk Jacek Lenart - dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie, Jacek Hofman - komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie.