Czy w Piotrkowie Trybunalskim będzie tylko jeden oddział wewnętrzny?

Wtorek, 30 lipca 201954
Jak już wielokrotnie informowaliśmy przedstawiciele Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiedzieli Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, co oznacza, że oddziały funkcjonujące w ramach sieci szpitali - czyli Noworodków i Położniczo-Ginekologiczny - będą tam otwarte tylko do końca okresu wypowiedzenia umowy, czyli do końca września. Później mogą zostać przeniesione do drugiego piotrkowskiego
szpitala przy Rakowskiej. W sieci znajduje się jednak również oddział wewnętrzny, ten jednak dyrektor szpitala przy Roosevelta chciałaby zachować, podpisując odrębny kontrakt. Wszystko wskazuje jednak na to, że nieco inne plany mają przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.

W tej chwili w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonują dwa oddziały wewnętrzne, jeden w PCMD i jeden w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika. Niebawem może się to jednak zmienić.

 

Otrzymaliśmy stanowisko członków rady społecznej SSW im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, w którym wyrażają pełne wsparcie dla działań, które przyczynią się do kontynuacji i dostępności do świadczeń na rzecz mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Mówimy o świadczeniach, z których udzielania zrezygnowało PCMD, przypomnę, że jest to prowadzenie oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z poradnią ginekologiczną, neonatologicznego, kardiologicznego, internistycznego, a także udzielania świadczeń w poradniach specjalistycznych oraz w ramach nocnej świątecznej pomocy. Stanowisko członków rady jest zatem zbieżne ze stanowiskiem dyrektora łódzkiego NFZ, który proponuje rozszerzenie działalności Szpitala Wojewódzkiego właśnie o tego rodzaju świadczenia jak poradnie specjalistyczne i oddziały w ramach zwiększania na przykład liczby łóżek kardiologicznych i internistycznych, takie możliwości ten szpitala ma. Łódzki NFZ będzie współpracował w tej sprawie z marszałkiem województwa, wojewodą łódzkim i dyrektorem SSW im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, tak abyśmy zgodnie z przepisami prawa mogli zapewnić mieszkańcom dostęp do leczenia, przede wszystkim na oddziale położniczo-ginekologicznym, bo to świadczenie jest priorytetowe dla pań z powiatu piotrkowskiego - powiedziała nam Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

 

Co na to przedstawiciele szpitala przy ulicy Roosevelta? Jak się okazuje, chcieliby, aby mimo wypowiedzenia umowy ryczałtowej, oddział wewnętrzny pozostał w tym szpitalu. Ich zdaniem działalność oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu przy ul. Roosevelta jest bardzo istotna z punktu widzenia zapewnienia dostępu do świadczeń internistycznych mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego, ponieważ w samym tylko 2018 roku hospitalizowanych tam było ponad 1600 pacjentów, a zapotrzebowanie społeczne na takie usługi nieustannie wzrasta. Ich zdaniem mapa potrzeb zdrowotnych w zakresie lecznictwa szpitalnego dla województwa łódzkiego wskazuje na systematyczny wzrost liczby hospitalizacji w oddziałach internistycznych. Podkreslają tez, ze oddział ten posiada wszelkie zasoby: kadrowe, lokalowe i sprzętowe do realizacji świadczeń na bardzo dobrym poziomie. W oddziale pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, zarówno lekarzy ( jest ich tam 10 i posiadają specjalizacje w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii), jak i pielęgniarek - czytamy w oświadczeniu, przesłanym do naszej redakcji przez przedstawicieli PCMD w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

4


Zobacz również

reklama

Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.07.2019 23:47

Jak pisowcy urzędnicy w NFZ nie zakontraktują drugiego oddziału i ograniczą opiekę to w wyborach parlamentarnych pis ma prze.

04


gość ~gość (Gość)30.07.2019 22:56

Wiemy ilu pacjentów hospitalizowanych a ilu pacjentów tam zmarło w 2018 roku? Opieka medyczna daje dużo do życzenia.Z medycyną ma niewiele wspólnego.

60


gość ~gość (Gość)30.07.2019 17:46

Ma zostać tak jak było, dwa oddziały bo na Rakowskiej to tragedia. Kto o tym zdecyduje. Lepiej dwa niż jeden, a jak na Roosevelta chcą i mają lekarzy to im niech dadzą

60


gość ~gość (Gość)30.07.2019 22:40

Może faktycznie oddział internistyczny na Rakowskiej jest z gumy, ale lekarzy ani pielęgniarek przez pączkowanie nie rozmnożą. Well, jak za Stalina. Żyje się coraz lepiej, towarzysze, żyje się coraz weselej.

30


gość 5 ~gość 5 (Gość)30.07.2019 21:27

NFZ, marszałek i dyr.Szpitala na Rakowskiej dawno to wszystko ułożyli aby mieć publiczną służbę zdrowia w ręku. Szpital na Rakowskiej nie jest w stanie ani lokalowym ani personalnym obsłużyć całego powiatu ale ludziom wciska się "kit" w radiu i gazetach.Od dłuższego czasu zbieram i nagrywam wszystkie wywiady z Tymi prominentami kiedy mówią jak to będzie dobrze jak będzie jeden szpital a nie dwa aby móc kiedyś ich z tego rozliczyć nawet w prokuraturze czy w sądzie.

40


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)30.07.2019 21:12

PIS konsekwentnie realizuje program likwidacji szpitali powiatowych.

21


ehh... ~ehh... (Gość)30.07.2019 19:59

Czy Państwo zdają sobie sprawę jak będą wyglądały kolejki w poradniach, a szczególnie co się bedzie działo na nocnej i świątecznej pomocy???
jak widać tylko gadać wszyscy ładnie umieją o dobru pacjentów, o zabezpieczeniu. Ludzie ocknijcie się. Bo te wasze gadki sa już deko beznadziejne!!! Puste słowa!!!

30


gość ~gość (Gość)30.07.2019 14:34

To nfz zdecyduje czy oddział wewnętrzny będzie na Roosevelta. Skoro chcą to niech im dadzą, bo fajnych lekarzy mają.

72


gość 3 ~gość 3 (Gość)30.07.2019 19:46

Wydaje mi się że NFZ faworyzuje szpital na Rakowskiej pomimo tego ,że uciekają stamtąd lekarze i są braki lekarsko pielęgniarskie.Nie rozumiem dlaczego można tam kontrakt rozszerzyć i uzyskać max 12 łóżek bo przecież ściany tego szpitala nie są z gumy a nie można podpisać nowego kontraktu na o wiele więcej łóżek ze szpitalem na Roosevelta.i uzyskać super miejsca w tamtym wyremontowanym szpitalu i super kadrą lekarsko pielęgniarską.A wiadomo że szpital na Rakowskiej ma deficyt internistów i tam nie ma kto leczyć.Wydaje mi się że komuś bardzo zależy na likwidacji szpitala na Roosevelta.Ale pamiętajmy że popyt na usługi internistyczne ciągle wzrasta.i co będzie z pacjentami.Będą leżec na korytarzu?A co z oczekiwaniem pacjentów na sorze w szpitalu na Rakowskiej?Teraz czas oczekiwania sięga kilkunastu godzin.A na Roosevelta pacjent jest przyjmowany w ciągu paru minut.Może ten jedyny raz Nfz przemyśli swoje stanowisko i niech raz dobro pacjenta zwycięży.Jako Piotrkowanin w starszym wieku trzymam kciuki za szpital na Rosevelta i mam nadzieję że Będę mógł nadal korzystać z usług IP i oddziału wewnętrznego w szpitalu Powiatowym.Pamiętajmy że społeczeństwo się starzeje i choruje i jeden oddział inernistyczny to zdecydowanie za mało,Nie chciałbym dożyć chwili że miejsce w razie choroby trzeba będzie załatwiać przez znajomości.A tutaj odział i personel mamy gotowy do działania .Dyrektorze Łódzkiego NFZ -piotrkowianie i powiat liczą na Ciebie i kontrakt na ten oddział.

22


gość ~gość (Gość)30.07.2019 18:38

Tak zdecydował już jakiś urzędnik z, NFZ ze ma być jeden a nue dwa?

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat