Czy płacić abonament radiowo-telewizyjny?

Strefa FM Wtorek, 16 marca 201016
Abonament radiowo - telewizyjny - płacić, czy nie płacić... - oto jest pytanie, na które odpowiedzi Strefa FM poszukiwała w programie „Magiel”. Temat wzbudził spore zainteresowanie wśród słuchaczy.

Większość słuchaczy stwierdziła, że nie płaci abonamentu. Kontrole przeprowadza Poczta Polska, która ustami swojego rzecznika Zbigniewa Baranowskiego ostrzega przez grożącymi nam konsekwencjami.

 

-Jeżeli w czasie kontroli okaże się, że w jakiejś instytucji znajduje się jakiś niezarejestrowany odbiornik, wówczas pobierana jest opłata w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty.

 

Kontrole mogą się jednak odbywać tylko za zgodą właściciela mieszkania, czy domu. Przypomnijmy, że abonament za korzystanie z radia i telewizji wynosi obecnie 22,30 miesięcznie.

 

W środę w programie „Magiel" temat o urzędnikach. Czy dobrze wykonują swoją pracę? Strefa FM zaprasza od 8.00-10.00.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zet ~zet (Gość)18.03.2010 00:04

tak jestemz a kodowaniem tv publicznej w kablówkach itp. osobiscie nie jest mi potrzebna i nie mam ochoty za te bzdety płącic co kto lubi. motyl lubi teatr ok. ja nie pałam do niego miłoscia. wole discovery albo national geographic.wolny rynek mamy pododbno wiec pomijacac chore podatki to powinienem płacic za usługe z której korzystam. to tak jakbym musiał płacic np myjniom samochodowym haracz za to ze mam auto które w koncu sie zabrudzi. nie za to ze je bede mył w myjni w koncu czyli za usługe wykonana.tylko za sam fakt posiadania.przeciez to paranoja.

00


Rozsądny ~Rozsądny (Gość)17.03.2010 22:23

Najbardziej bezczelnym uzasadnieniem jest tzw. "działalność misyjna". Jeśli "misją" są takie pozycje jak "Moda na sukces" (ponoć tylko Chuck Norris wie, kiedy się skończy), "Klan", "Plebania", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia", "Złotopolscy" itp., to ja za taką "misję" serdecznie dziękuję... Pomijam fakt, że nawet jeśli coś od czasu do czasu oglądam na kanałach publicznych TVP, to zwykle jest opóźnione (bo reklamy trzeba wpierw zmieścić), a bywa że i odwołane, bo ni z gruchy ni z pietruchy program nagle zmieniono (przypomniało im się o jakiejś ważnej rocznicy, żałoba narodowa, albo coś tam innego...) - oczywiście nawet nie raczą w takich wypadkach za zmiany przeprosić. To ma być "misyjne" podejście do widza...
Poza tym Telewizja Polska ma w nazwie "S.A.". Dlaczego naród ma płacić na jakąś spółkę akcyjną???? W końcu jest publiczna i państwowa, czy akcyjna???
Motyl - telewizora bez kanałów naszej kochanej telewizji wcale nie trzeba wyrzucać :)) Zawsze można coś obejrzeć na DVD/VHS albo kanałach tematycznych typu Discovery... Tam nie serwują odmóżdżających programów typu "Ziarno" czy "Anioł Pański".
Problem abonamentu, jeśli już miałby być pobierany mogą rozwiązać na dwa sposoby:
1) będzie on częścią opłaty za kablówkę/platformy cyfrowe;
i/lub:
2) kodując kanały telewizji publicznej - wtedy kto będzie chciał je oglądać, będzie wnosił opłatę, i to chyba byłoby najbardziej uczciwe (płacisz jeśli produkt ci odpowiada).
Czy kiedyś doczekamy się polityków, którzy będą słuchać opinii narodu i zrozumieją, że władza, to nie przywileje, ale przede wszystkim służba, obowiązki i odpowiedzialność? Tego bym sobie i wszystkim życzył.

00


motyl ~motyl (Gość)17.03.2010 10:41

Z jednej strony prawny obowiązek, chyba że byłbym wyżej postawiony wtedy prawo by mnie nie obowiązywało. Z drugiej strony co za to otrzymuję. Chce otrzymywać rzetelne informacje o tym co się wydarzyło w Polsce i na świecie (TVP jest chyba najmniej stronnicza), chcę obejrzeć coś ciekawego, godnego poświęcenia swojego czasu (np. teatr telewizji) ciekawy dokument (niestety nadawane późna nocą) dobry reportaż (patrz Ekspress reporterów, Sprawa dla reportera), ciekawych ludzi (Patrz nienadawana już telewizja objazdowa). Tego wszystkiego w komercyjnych mediach nie zobaczę i za to płacę. Radio, no cóż tutaj również jest przepaść między komercyjnymi rozgłośniami (np. radio Zet a raczej bzdet, RMF FM gdzie leci w kółko jedna play lista mało ambitna, co godzinę jakieś wiadomości a poza tym pranie mózgu pod tytułem wyślij sms-a) Jestem słuchaczem Trójki, tam mam godne polecenia reportarze, nie nawołują mnie do wysyłania sms-a, tam są konkretne audycje, ciekawi prowadzący. To jest moja ocena i tego oczekują od publicznych mediów. Niestety moja kasa idzie też na pseudo gwiazdy typu cichopki, mroczki lisy i inne znani jedynie z tego że są znani, nie wspominając o rozrośniętych do granic możliwości stanowiskach dyrektorów ich zastępców i innych specjalistach od brania gigantycznych pieniędzy. Ale uważam, że jeśli nie będe płacił to za niedługi czas wywalę telewizor z domu, bo papki z mózgu sobie nie dam zrobić, choć śmiem twierdzić że o to właśnie chodzi - głupim narodem łatwiej jest rządzić, chyba temu służyła reforma oświaty i wprowadzenie gimnazjów... ale to osobny temat.

Komentarz był edytowany przez autora: 17.03.2010 10:42

00


zet ~zet (Gość)17.03.2010 09:36

widze ze nie jestem osamotniony w moim podejsciu do abonamentu :)

00


cma9999 ~cma9999 (Gość)17.03.2010 07:22

Jaki abonament - aby taka "gwiazdeczka " Cichopek i jej mąż szczerzozęb zarabiali po 20.000 miesiecznie - kpina !!!

00


lukch ~lukch (Gość)17.03.2010 00:22

Dokładnie. Abonament jest nielogiczny i niespójny. Jak chcecie ludzie wspierać kulturę lub jak kto woli misję to z ręką na sercu obiecajcie sobie i społeczeństwu, że wydacie na bilety do teatru (któregokolwiek) te 58,20 zł (radio) + 186,70 zł (TV) rocznie. Ewentualnie na dobre książki. Czytelnictwo ożyje a i teatr również.

00


Rozsądny ~Rozsądny (Gość)16.03.2010 22:21

Motyl ma rację twierdząc, że prawa należy przestrzegać, ale należałoby również wymagać, aby to prawo było logiczne i spójne. Natomiast idea abonamentu taka nie jest - to zwykły bandycki haracz. Jego sens polega na tym, żeby płacić za samo posiadanie odbiornika, w dodatku od każdego jaki posiadasz (a czy ktoś kto ma 2 lub więcej odbiorników korzysta ze wszystkich naraz?). Kupujesz odbiornik (radio, telewizor) - płacisz za niego z dochodu, od którego już odprowadziłeś podatek. W dodatku w cenie odbiornika uiszczasz VAT (22%). I od tej pory jako właściciel musisz co miesiąc odprowadzać haracz z tytułu jego posiadania... A przecież użytkowanie dochodu nam nijak nie przynosi, a wręcz koszty (opłata za prąd, kablówkę itp.). Oświećcie mnie, gdzie tu uczciwość i logika, proszę...

00


miecio ~miecio (Gość)16.03.2010 20:29

5,30 za radio, 17 za tv

00


eva44 ~eva44 (Gość)16.03.2010 20:20

Niech mnie ktoś oświeci - " abonament wynosi 22 złote 30 groszy" to już nie 17 zł? od kiedy ta podwyżka?

00


lukch ~lukch (Gość)16.03.2010 18:22

Bardzo dużo młodych ludzi rezygnuje dzisiaj z posiadamia TV. Bo albo nie ma czasu albo też czasu szkoda na to co jest w ogólnych programach prezentowane.
Jak odejmiemy od czasu antenowego: reklamy, seriale i teleturnieje to faktycznie bardzo mało zostanie, jak dodać do tego wszelkiego rodzaju dyskusje o charakterze politycznym to zostanie chyba tylko program informacyjny, ale tylko ten główny bo na tv informacyjnej potrafią "informować" o tym samym przez cały dzień.

Komentarz był edytowany przez autora: 16.03.2010 18:26

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat