Czy pacjenci Poradni Alergologicznej dla Dzieci pozostaną bez opieki?

Sobota, 24 lipca 202125
Rodzice pacjentów Poradni Alergologicznej dla Dzieci, prowadzonej przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka, skarżą się na znaczne ograniczenie dostępności placówki oraz na niemożność skorzystania z potrzebnych zabiegów. Problemy mają związek z odejściem z pracy specjalisty alergologa. Nasi czytelnicy alarmują, że niektórzy młodzi pacjenci, będący w trakcie odczulania będą musieli rozpocząć je od początku.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Niestety nasz alergolog, który kierował także oddziałem pediatrycznym złożył z początkiem lipca wypowiedzenie i po prostu zostawił oddział i przestał przyjmować w poradni alergologicznej dla dzieci. Udało nam się załatwić zastępstwo w nagłym trybie i mamy nadzieję, że poradnia będzie kontynuowała swoją pracę – uspokaja prof. Piotr Woźniak, pełniący obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.

 

Jednocześnie prof. Woźniak podkreśla, że w związku z aktualnym okresem wakacyjnym i nagłym trybem sprowadzenia alergologa poradnia funkcjonuje obecnie tylko jeden dzień w tygodniu. - W najbliższym czasie przekonamy się czy i kogo uda nam się do poradni ściągnąć. Konkurs już rozpisaliśmy, a pracownicy szpitala robią wszystko, aby pozyskać alergologa i powrócić do normalności i pełnej działalności – zaznacza.

 

- Obecnie niestety trzeba się liczyć, że będą występować chwilowe utrudnienia w bieżącym funkcjonowaniu poradni. Natomiast jeśli chodzi o długoterminowe funkcjonowanie alergologii dziecięcej to wszystko zależy od wyniku rozpisanych konkursów i pozyskania następnych lekarzy specjalistów z zakresu alergologii, a to jest zwyczajnie trudne – podkreśla dyrektor PCMD.

 

Piotrkowianie mogą obecnie szukać pomocy u alergologów przyjmujących w Instytucie Zdrowia Medicall przy ul. Wojska Polskiego 77. Tego typu specjaliści przyjmują także w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polski czy szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Prof. Woźniak nie był w stanie odpowiedzieć jak dużą liczbę pacjentów dotknęły problemy poradni alergologicznej, gdyż cały czas nie otrzymał kompletu dokumentów i raportu z działalności od lekarza prowadzącego prace poradni alergologicznej dla dzieci.

 

Nasi czytelnicy zwrócili jednocześnie uwagę, że największa krzywda spotka dzieci, które były w trakcie odczulania. Jak twierdzą rodzice, mali pacjenci będą musieli rozpocząć ten proces zupełnie od początku. - Odczulanie jest bardzo indywidualnym i spersonalizowanym leczeniem, a decyzję o kontynuacji lub rozpoczęciu terapii od nowa musi podjąć specjalista alergolog. Mam nadzieję, ze takich przypadków będzie bardzo mało lub nie będzie ich wcale, ale jako medyk nie jestem w stanie ich wykluczyć. Mogę obiecać, że robimy i będziemy robić wszystko, żeby do takich sytuacji nie dochodziło – mówi dyrektor szpitala przy ul. Roosevelta.

 

- Pomijając względy etyczne i moralne, to co się stało rzeczywiście uderza w zdrowie naszych pacjentów, Ja byłem zmuszony szybko podjąć radykalne kroki. Teraz robimy wszystko, żeby ten stan naprawić i powrócić do normalności. Mogę tylko przeprosić za zaistniałą sytuację, ale niestety gdy ktoś nagle rzuca pracę to niestety nie da się tego z dnia na dzień wyprostować – wyjaśnia prof. Piotr Woźniak.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_97-300 ~go?ć_97-300 (Gość)24.07.2021 18:17

Kierownictwu gratulujemy polityki kadrowej. Brawo.

21


obs. ~obs. (Gość)25.07.2021 07:42

Po upadku tzw. komunizmu placówki służby zdrowia w Polsce potraktowano jak zakłady przemysłowe tzn. mają przynosić dochód albo się same utrzymywać. Po reformie administracyjnej z 1999r część szpitali przekazano samorządom. Nie wzięto jednak pod uwagę tego ,że niektóre powiaty są słabe ekonomicznie i nie poradzą sobie z prowadzeniem placówek /szpitali/ opieki zdrowotnej. Tak jest w Piotrkowie. Powiat piotrkowski bez przemysłu bez pieniędzy a w związku z tym bez pomysłu. Zaś Miasto Piotrków Trybunalski do pomocy się nie spieszy bo też ledwo dyszy. Zresztą do pomocy powiatowi w zakresie służby zdrowia nigdy się nie garnęło. Nawet w lepszych czasach.

40


Dziadek ~Dziadek (Gość)25.07.2021 09:49

Macie za to mnóstwo parafii w powiecie
Niedługo 15 08 odpust
Ksiądz z kropidłem dokończy odczulanie

11


xyz2 ~xyz2 (Gość)24.07.2021 21:32

Niech ktoś w końcu weźmie się na poważnie za służbę zdrowia w tym mieście. Sytuacja powoli robi się dramatyczna. Każdy kto może ucieka do Radoska, Bełchatowa Łodzi, gdziekolwiek byle nie Piotrków.

20


go?ć_domi ~go?ć_domi (Gość)24.07.2021 17:47

Ten dyrektor zamyka powoli wszystko. A ten jeden dzień, że niby przyjmują to dziwnym trafem nikt o tym nie informował rodziców, tylko kazali sobie szukać innej poradni z dnia na dzień.

31


Kk ~Kk (Gość)24.07.2021 17:15

Cały system zdrowia w Polsce jest do naprawy.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat