Reklama

Cztery medale AKS na olimpiadzie

ePiotrkow Poniedziałek, 09 maja 202213870
Cztery medale wywalczyli podopieczni Atletycznego Klubu Sportowego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w miniony weekend odbyła się w Suwałkach. Był to najważniejszy start w sezonie dla wszystkich kadetów.

Ładuję galerię...

Piotrkowscy zapaśnicy wystąpili w Suwałkach w silnym składzie – aż sześcioro z nich to członkowie kadr narodowych kadetek i kadetów. Prawie wszyscy znaleźli się w strefie medalowej, co potwierdziło ich przynależność do ścisłej krajowej czołówki. W rywalizacji dziewcząt tytuł wicemistrzyni Polski zdobyła Karina Dolna (kat. 65 kg), a brązowy medal Kinga Jaroniek (kat. 43 kg). Julia Dolna, trzecia piotrkowska kadrowiczka, ze względu na kontuzje nie była w pełnej dyspozycji i tym razem zakończyła rywalizację poza podium.

 

Kadeci AKS także wywalczyli srebro i brąz: drugi kategorii 80 kg był Patryk Robaszek, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Dawid (kat. 71 kg). Na wysokim, piątym miejscu turniej w Suwałkach zakończył Stanisław Fussy (kat. 80 kg), kolejny zapaśnik kadry kadetów. Tuż za podium uplasowali się także Adam Pluta (kat. 48 g) i Adrian Nurkowski (kat. 80 kg). Dzięki medalom i wysokim pozycjom punktowanym, kadeci AKS w klasyfikacji klubowej zajęli czwarte miejsce.

Nasi zawodnicy pokazali, że ich regularna obecność na obozach kadry kadetek i kadetów ma realne, mocne podstawy i nie jest przypadkowa czy tylko okazjonalna. Wszyscy wspaniale pokonują kolejne szczeble na drabinie zapaśniczego wtajemniczenia, dzięki wytrwałej, sumiennej pracy na treningach. A wszystko pod okiem wykwalifikowanych trenerów-pasjonatów przy ogromnym wsparciu rodziców i pomocy naszych sponsorów i partnerów – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

W najbliższą sobotę o medale mistrzostw Polski w stylu klasycznym rywalizować będą seniorzy. W Radomiu wystąpi m.in. reprezentant Polski Mateusz Bernatek, który będzie walczył o swój trzeci w karierze złoty krążek krajowego czempionatu.


Zainteresował temat?

4

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat