Miłośnicy ANIME będą mieli okazję obejrzeć w sobotę "PONYO", a kibice piłki nożnej finał UEFA Euro 2024.
Poniedziałkowe Kino Konesera poleca tym razem cyberpunkowy, animowany kryminał "Mars Express. Świat, który nadejdzie", a czwartkowa Kultura Dostępna - "Akademię Pana Kleksa".
Nadal grane będą premiery minionych tygodni: polska komedia „Wieczór kawalerski”, horrory „MaXXXine” i „Ciche miejsce: Dzień pierwszy”, western Kevina Costnera „Horyzont. Rozdział I” oraz animacje: "Gru i Minionki: Pod Przykrywką", „W głowie się nie mieści 2” i „Arka Noego. Ahoj przygodo!”.
"ZABIERZ MNIE NA KSIĘŻYC": Stylowa, inteligentna komedia romantyczna, rozgrywająca się na tle historycznego lądowania NASA na Księżycu. Kelly Jones, specjalistka od marketingu (Scarlett Johansson) zostaje zatrudniona, aby naprawić publiczny wizerunek NASA. Zaczyna działać i iskry lecą we wszystkich kierunkach, Kelly sieje spustoszenie. Sytuacja jeszcze się komplikuje kiedy otrzymuje polecenie zorganizowania zapasowej wersji lądowania na Księżycu i odliczanie naprawdę się zaczyna... Channing Tatum wciela się w rolę dyrektora projektu, Cole'a Davisa. W pozostałych rolach wystąpią: Jim Rash, debiutantka Anna Garcia, Donald Elise Watkins, Noah Robbins, Colin Woodell, Nick Dillenburg, Christian Zuber oraz Woody Harrelson („Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”).
"KOD ZŁA": Spowity mrokiem i wypełniony okultystycznymi zagadkami horror amerykański producentów „LALECZKI”, „SINISTERA” oraz kultowej serii „NAZNACZONY”, którego same już tylko zapowiedzi wywołują ciarki na plecach u fanów gatunku. „KOD ZŁA” to spotkanie z najbardziej intrygującą rolą w karierze nagrodzonego Oscarem Nicolasa Cage’a („Dream scenario”, „Mandy”), u boku którego wystąpiła gwiazda świetnie przyjętego „Coś za mną chodzi” – Maika Monroe. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Osgood Perkins, twórca horrorów „Małgosia i Jaś” oraz „Zło we mnie”, a prywatnie syn grającego główną rolę w legendarnej „Psychozie” Alfreda Hitchcocka – Anthony’ego Perkinsa. Międzynarodowym działaniom promocyjnym filmu „Kod zła” towarzyszy wyjątkowa kampania viralowa, która przykuła uwagę fanów horrorów i spotkała się z ich bardzo dużym uznaniem.
v
"TWISTERS": Amerykańska produkcja, którą wyreżyserował Lee Isaac Chung. Propozycja dla gustujących w przygodowo-katastroficznych filmach akcji. Daisy Edgar-Jones wciela się w Kate Cooper, badaczkę i byłą łowczynię burz, prześladowaną przez wspomnienia z niszczącym tornadem. W pozostałych rolach występują: Daryl McCormack, Glen Powell i Anthony Ramos.
"BYŁ SOBIE KOT": Animowana komedia kanadyjsko-brytyjskiej produkcji. Opowieść o pewnym rozpieszczonym i samolubnym kocurze, który wiedzie lekkomyślne życie, nie doceniając troski i miłości, jaką otacza go jego opiekunka. Gdy na skutek wariackiego wybryku traci ostatnie już dziewiąte życie, staje mordka w mordkę z nieodwracalnym. Sądząc, że jego ziemska podróż właśnie dobiegła końca, kocur wpada w popłoch. Okazuje się jednak, że znowu ma więcej szczęścia niż rozumu, bo łaskawy Stwórca postanawia dać mu jeszcze jedną szansę. A właściwie jeszcze 10 szans. Kocur powraca na ziemię, by odebrać lekcję wdzięczności, przyjaźni i miłości. Zachwycony obiecuje sobie, że tym razem będzie zupełnie inny niż dotąd. Ale że aż tak inny?! Otóż kocur w każdym kolejnym wcieleniu będzie przybierał niespodziewaną formę i kształt. Jako papuga, rozkoszny szczur, nieporadny karaluch, borsuk, a raz nawet (o zgrozo!) - pies, będzie musiał stawić czoła szalonemu naukowcowi, który chce zniszczyć naturalną harmonię w przyrodzie. Czy uda mu się wykorzystać tę szansę i stać się najlepszą wersją samego siebie?
KINO KONESERA (15 LIPCA / 18:00)
"Mars Express. Świat, który nadejdzie": fancuska animacja, której autorem jest Jeremie Perin. To niezwykle dynamiczny cyberpunkowy kryminał pełen zaskakujących pomysłów wizualnych, którego akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej. Przedstawiona historia rozgrywa się w przyszłości na skolonizowanym Marsie. Ten fantastycznonaukowy animowany obraz w autorski sposób rozwija tradycje dystopijnych arcydzieł, takich jak „Blade Runner”, czy „Ghost in the Shell” – czytamy na stronie Gutek Film, dystrybutora filmu.
Ten łączący animację 2D i 3D, futurystyczny, pełen spektakularnych scen akcji thriller neo-noir ukazuje nam w zaskakujący sposób technologiczne wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Stawia też pytania dotyczące niebezpieczeństw i dylematów związanych ze współistnieniem ludzi u boku maszyn. Co czuje sztuczna inteligencja? Czy na nowej planecie ludzkość ma szansę na świeży start? Czy ludzie zechcą wpuścić do swojego świata androidy? I czy one będą chciały w nim zostać?