Co dalej z ruiną przy Jagiellońskiej?

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 11 kwietnia 201614
Kamienica przy ul. Jagiellońskiej 6 straszy przechodniów już od wielu lat. Dach zapadł się już przed laty, okna i drzwi zabite są deskami, a dziś niestety stan obiektu nadal się pogarsza. Do już wymienionych uszkodzeń doszły jeszcze pękające ściany. Budynek grozi dalszym zawaleniem.
Co dalej z ruiną przy Jagiellońskiej?

Piotrkowska Straż Miejska podkreśla, że budynek został zabezpieczony i dalsze kroki są w gestii inspektora nadzoru budowlanego. - Kilka lat temu po interwencji m.in. Straży Miejskiej budynek przy ul. Jagiellońskiej 6 został zabezpieczony w ten sposób, że pozabijane zostały otwory okienne i drzwiowe, jak również został ogrodzony teren tej nieruchomości. Także pod względem bezpieczeństwa nie ma możliwości, aby osoby postronne mogły tam przebywać. Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał pokonać te przeszkody, to z pewnością to zrobi, ale na dziś stan zabezpieczenia tego budynku nie budzi żadnych zastrzeżeń. Natomiast nie możemy nakazać właścicielowi czy właścicielom tego budynku remontu lub doprowadzenia go do lepszego stanu technicznego. Nie leży to już w gestii Straży – tłumaczy Jacek Hofman, komendant SM w Piotrkowie.


A jakie możliwości ma nadzór budowlany? W 2003 roku inspektor wydał decyzję o wykonaniu zabezpieczeń. Ta została wykonana i temat był przez inspektorat zamknięty. - Niemniej jednak wyznaczymy kontrolę i zobaczymy, jakie podjąć dalsze działania w sprawie tego budynku - wyjaśnia Waldemar Gumienny, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Trudno jest teraz powiedzieć, jakie będzie postępowanie po kontroli, ponieważ jest tam wielu współwłaścicieli. Trudno też mówić o ewentualnej rozbiórce, ponieważ jest to już rzecz ostateczna. Niemniej jednak z uwagi na stan budynku spróbujemy dojść do porozumienia z właścicielami. Podkreślam jednak, że obowiązkiem właścicieli jest dbałość o stan techniczny budynku, aby nie było zagrożenia dla osób trzecich.


Powiatowy inspektor nadzoru zobowiązał się przeprowadzić kontrolę na posesji, a także podjąć próbę kontaktu z właścicielami. Będziemy dalej przyglądać się tej sprawie.

A. Siejka

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

SKORUMPOWANY ~SKORUMPOWANY (Gość)11.04.2016 22:28

Piszecie o tym jakby to była jedyna taka ruina w tym miasteczku.

30


ares1 ~ares1 (Gość)11.04.2016 15:19

A co ma być?!!! Nic nie będzie znając życie czyli to samo!!!

40


pawleeeeeeee ~pawleeeeeeee (Gość)11.04.2016 14:51

a zamórowa toi co ?

30


MC ~MC (Gość)11.04.2016 12:42

Na zielonej wyspie nie ma żadnych ruin!!!

12


-a ( gość) ~-a ( gość) (Gość)11.04.2016 11:40

Na ul. Pijarskiej stoi ruina (oficyna) od lat wpisana do rejestru zabytków . Co na to konserwator zabytków.

70


Narutowicza ~Narutowicza (Gość)11.04.2016 11:14

A co z domem przy ul. Narutowicza 2 (koło Biedronki)? Miały tam powstać "piotrkowskie planty"...

60


sklave sklaveranga11.04.2016 05:50

W takim przypadku miasto powinno przejąć ruinę na własność wraz z placem. No a co z Europą? Niedługo trzeba będzie zdjąć reklamę. Więcej na http://sklave.manifo.com/

143


his. ~his. (Gość)11.04.2016 09:27

do ajajaja. Wiesz dobrze w jakim kontekście to piszę...Wojenne ruiny zostały uprzątnienie w miarę szybko. Chodzi mi "zniszczenia porewolucyjne"...Co zaś do zniszczeń wojennych może cofniemy się do czasów I wojny i zniszczeniu chociażby dworca...

40


his. ~his. (Gość)11.04.2016 07:50

Jakby te wszystkie walące sie domy /jest i jeden drewniany/ i zabudowania fabryczne piotrkowskie ustawić na jednej ulicy to "kilometr" ulicy by zapełniły. Pewnie po obu stronach.Stare kroniki filmowe pokazują zniszczenia wojenne w Warszawie ,Berlinie ,Wrocławiu...to można jeszcze zrozumieć ,ale w Piotrkowie żadna bomba nie spadła...chociaż jedna z syren wyła wczoraj na trwogę ...czterdzieści minut a miała jedną minutę.

105


mom ~mom (Gość)11.04.2016 08:21

Akapit 1 jest[cytat] A jakie możliwości ma nadzór budowlany?
Winno być - a jakie chęci ma nadzór budowlany? Bo chęci i możliwości są gdy zobaczą wybetonowany i ogrodzony kojec dla psa, zabetonowane stojaki dziecięcej huśtawki itd..... itd.....
Jacuś, jest Ok, zaczął się sezon, znowu będzie dobrze coooooooo ............

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat