Chciała zainwestować, a trafiła na oszustów

Niedziela, 26 listopada 202315
30 tysięcy złotych straciła piotrkowianka, która chciała zarobić w sieci. Kobieta padła ofiarą manipulacji ze strony oszustów podających się za doradców finansowych.
Fot. freepik.com/zdjęcie ilustracyjne Fot. freepik.com/zdjęcie ilustracyjne

Kobieta zgłosiła się do piotrkowskiej policji, a na komendzie poinformowała, że padła ofiarą oszustwa.

 

Piotrkowianka za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji zapewniającej dostęp do narzędzi finansowych, chciała zarobić pieniądze. Informację o takiej możliwości znalazła w internecie, gdzie krok po kroku były podane dokładne instrukcje.

Kobieta postanowiła zaryzykować i zgodnie z zaleceniami wpłaciła niewielką kwotę na wskazane konto. Od razu otrzymała poprzez komunikator społeczny link do logowania, a także skontaktował się z nią rzekomy doradca, który wyjaśnił krok po kroku, jak ma się odbywać zarabianie pieniędzy. Wykonując wszystkie wskazówki na swoim koncie internetowym, zauważyła, że w zakładce „Mój portfel”, z każdą przeprowadzoną inwestycją zwiększa się kwota zarobku - przybliża działanie oszustów asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie. 

Po jakimś czasie z kobietą ponownie skontaktował się oszust informując, że ma dla niej propozycję zawarcia kontraktu, który pozwoli na zwiększenie jej przychodu. Mężczyzna oświadczył jednak, że kobieta za mało zainwestowała i musi przelać sporą kwotę. Zapewniał również, że zysk z tej transakcji będzie znacznie większy, niż zainwestowane środki.

Kobieta wierząc, że uda jej się pomnożyć pieniądze, przelała kolejną kwotę na wskazaną platformę. Kiedy to zrobiła ponownie skontaktował się z nią oszust, oświadczając, że aby kontynuować zawarcie kontraktu, należy wpłacić podatek od zarobionej kwoty. Kobieta wówczas poprosiła o numer rachunku Urzędu Skarbowego, aby dokonać wpłaty. Wtedy usłyszała, że aby odzyskać pieniądze musi założyć sprawę w sądzie, a jej środki zniknęły z fikcyjnego konta. Wówczas kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i sprawę zgłosiła na Policję - dodaje Izabela Gajewska. 

 

Przez działanie oszustów kobieta straciła 30 tys. złotych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ot co ~Ot co (Gość)27.11.2023 12:31

Nawet mi jej nie szkoda.

30


Alina 1955 ~Alina 1955 (Gość)26.11.2023 19:17

I to taka młoda osoba jest naiwna?

30


Karolinqa ~Karolinqa (Gość)27.11.2023 00:10

Co to jest 30 tysi ..... na Życzliwej rodziny zostały okradzione na kilka milionów ;-D a Developer jeździ lexusem....

51


rozumubrak ~rozumubrak (Gość)27.11.2023 10:18

Ale inwestycja 30 tysięcy to już śmierdzi bzdurą.Ale dzięki naiwniakom ludzie mają stałe źródło dochodu.

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)26.11.2023 22:50

Ja proponuje dać Rydzykowi

03


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)26.11.2023 21:51

W dzisiejszych czasach najbezpieczniej mieć do czynienia z bankami, reszta to wyrwij złotówy na każdym kroku i nie mieć z tymi cwaniakami nic wspólnego. To banda finansowych oprychów, żerujących na ludzkiej krzywdzie.

30


Krupnik ~Krupnik (Gość)26.11.2023 19:31

Ostatnio nad ranem po przebudzeniu myślałem że zgubiłem sporą część pieniędzy na szczęście okazało się że to nie prawda bo te pieniądze jednak przepilem w nocy. Uff miałem szczęście

41


Komornik ~Komornik (Gość)26.11.2023 19:28

Co jak co, ale na inwestycjach w zadłużeniu najlepiej zna się pan Krzysztof, nikt go nie pobije w tej dziedzinie. Doświadczenie zdobywał latami i teraz jest mistrzem

11


Geniuszy ~Geniuszy (Gość)26.11.2023 16:00

Polecam iwestować w kościoły tam jest zwrot -100%

17


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat