Byli ligowcy podnoszą prestiż rozgrywek

Strefa FM Sobota, 05 marca 201627142
Kiedyś biegali po boiskach Ekstraklasy dziś rywalizują w Piotrkowskiej Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej, jednym z takich zawodników jest Jacek Popek, który przez wiele lat reprezentował barwy PGE GKS-u Bełchatów.

Aktualnie Jacek Popek jest trenerem Astorii Szczerców, a w wolnych chwilach pomaga zespołowi Łódzki Futbol, który rywalizuje w Piotrkowskiej Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej.

 

- Tego typu rozgrywki w okresie zimowym sprawiają mi przyjemność, w Bełchatowie nie ma takiej ligi, dlatego postanowiłem pomóc jednej z piotrkowskich drużyn, tych bardziej, że ta liga ma niezłą markę, rywalizuje w niej wielu byłych zawodników i trenerów, a poziom jest wysoki – powiedział Jacek Popek, który nie jest jedynym, byłym zawodnikiem, który rywalizował kiedyś w Ekstraklasie, a teraz uczestniczy w piotrkowskich rozgrywkach. W tym samym zespole gra bowiem inny były zawodnik bełchatowskiej drużyny -  Jacek Berensztajn. Jak podkreślają organizatorzy AHLPN obecność takich zawodników podnosi prestiż i poziom ligi.

 

- Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej takich zawodników brało udział w tych rozgrywkach, dlatego ograniczyliśmy do minimum poziom karencyjności – dodaje Mirosław Laskowski, instruktor piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Jak mówi stare piłkarskie porzekadło „nazwiska nie grają”, w tym przypadku w pełni się to sprawdziło, Łódzki Futbol miał walczyć o mistrzostwo AHLPN, a aktualnie znajduje się w strefie spadkowej. Szanse na tytuł mistrzowski wciąż mają aż trzy zespoły Barwil Omega, Bieniek Prym i Starówka.

 

- Poziom tych rozgrywek się wyrównał, ale dzięki temu jest ciekawiej - podsumował Przemek Szulc, zawodnik Barwilu Omegi.

 

Mistrza AHLPN i zespoły, który awansują z II do I ligi poznamy najpóźniej 20 marca.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

.##. ~.##. (Gość)06.03.2016 17:30

Bardziej mi się podobał gdy grał w ekstraklasie, "nie pomoże szminka róż kiedy panna stara już" , zamiast odgrzewać stare kotlety to redakcja jak by nie było sportowa raczyła by przypomnieć sobie że u nas jest nowy stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową (dla przypomnienia=królowa sportu) i zastanowiła się nad tym jak spowodować by zapełnił się on młodzieżą trenującą i startującą w zawodach. Może się mylę ale to chyba rola mediów, a oni tylko emerytami się zajmują, może Piotrków jest tylko i wyłącznie miastem emerytów ?, dziwne to ale OSiR jakby nie było również o tym nie wie że ma stadion a planuje i słusznię, rozbudowę RELAX-u ale dziwnie bo głównie pod kątem siatkówki (to domena Bełchatowa) i jazdy figurowej na lodzie (skąd u nas tak nagła,ale skoro nadmiar forsy) . Pieniądze na stadion poszły - po co, grozi nam podwójna ekstraklasa ręcznej - po co, skoro OSiR otwiera nowe kierunki działania a nie wie po co i czemu ma służyć istniejący potencjał m.Piotrkowa: stadion lekkoatletyczny, ekstraklasa ręcznej , balon zarabiający i podnoszący potencjału tenisa ziemnego. A tutaj tylko rządzi tylko mafia lig piłkarskich, halowych które są potrzebne nie ale co resztą b a r d z i e j i s t o t n ą możliwą do uruchomienia bez nadzwyczajnego wysiłku.. Za "szarej komuny" Pan Grzelka z rodziną potrafił doprowadzić żużlową bieżnie do stanu że możliwe były zawody l.a., raz nawet Mistrzostwa Polski co prawda LZS ale to było w czasach kiedy ZSRR bał się z nami startować w l.a. Żal na to patrzeć kiedy piękny stadion pusty, działa piękny OSiR, potężna machina medialna inspirująca i pobudzająca sport do życia w naszym mieście i co - N I C.

20


funt ~funt (Gość)06.03.2016 10:26

Ciekawe czy tu tez mecze sprzedaje

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat