Brązowy plan się mocno skomplikował

Strefa FM Czwartek, 06 maja 20101
Wygrać przynajmniej raz w Gdyni - to cel, który Piotrcovia musi zrealizować aby myśleć o brązowym medalu mistrzostw Polski. Dziś nasze szczypiornistki przegrały na własnym boisku z Vistalem Łączpolem Gdynia 22:25 (14:14) i w rywalizacji do trzech wygranych jest remis 1:1.

Zaczęło się tak jak wczoraj. W 6. minucie Piotrcovia prowadziła 4:0. Niestety nasze zawodniczki nie poszły za ciosem i dość szybko pozwoliły przyjezdnym odrobić tę stratę. Do przerwy był remis 14:14. Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do gdynianek. W 39. minucie, po bramce Karoliny Szwed, było 20:15 dla Łączpolu. Piotrcovia próbowała walczyć, doprowadziła do stanu 19:21, ale to było wszystko na co dziś stać było nasz zespół. Nie do zatrzymania była kołowa Łączpolu Patrycja Kulwińska - najskuteczniejsza zawodniczka meczu (6 bramek). Gdynianki wygrały 25:22 i to one teraz są bliżej brązowego medalu. Mecze numer 3 i 4 zostaną rozegrane w niedzielę i poniedziałek (9-10 maja) w Gdyni.

Piotrcovia - Łączpol Gdynia 22:25 (14:14)

Piotrcovia: Skura - Mijas 1, Dominiak, Waga, Polenz 6/2, Lisewska 5/1, Wypych 3, Szafnicka, Strzałkowska 2, Szczecina 2, Dąbrowska, Krzysztoszek 3.
Trener: Janusz Szymczyk
Kary: 6 min