Bez uprawnień uciekał przed policją. Wydmuchał prawie 3 promile

PolicjaTomaszów Środa, 08 maja 202411
Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali kierowcę opla, który mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, uciekał przed policyjną kontrolą. W czasie ucieczki wjeżdżał na chodnik, którym poruszali się piesi. Nieodpowiedzialny 46-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.
fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kierującym, który może poruszać się po terenie miasta będąc pod wpływem alkoholu. Otrzymaną informację przekazał patrolom, które rozpoczęły monitorowanie terenu miasta za wymienionym pojazdem. Chwilę od zgłoszenia policjanci ruchu drogowego zauważyli pojazd, wskazany przez dyżurnego, jadący ulicą św. Antoniego.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dawali kierowcy Opla wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak zamiast zatrzymać pojazd, rozpoczął ucieczkę. Policjanci jadąc za oplem, usiłowali go wyprzedzić i zmusić do zatrzymania. W pewnym momencie kierowca zjechał z jezdni na chodnik, po którym poruszali się piesi, zmuszając ich do ucieczki przed pędzącym pojazdem. Wtedy mundurowi zajechali mu drogę uniemożliwili dalszą jazdę - mówi asp. sztab. Grzegorz Stasiak z KMP w Tomaszowie policji. - W pojeździe znajdowały się dwie osoby. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec gminy Tomaszów, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Od obu osób wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało blisko 3 promile. Kompletnie nieodpowiedzialny 46-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze sporządzili również protokół tymczasowego zajęcia pojazdu i odholowali opla, którym kierował mężczyzna na parking strzeżony - dodaje oficer prasowy tomaszowskiej policji.

 

Sąd może teraz orzec konfiskatę samochodu, należącego do nieodpowiedzialnego kierowcy. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień i  pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla innych uczestników ruchu, mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_zofia ~go?ć_zofia (Gość)09.05.2024 08:28

Mi jak narazie się udaje

00


euklides ~euklides (Gość)08.05.2024 18:53

Bez uprawnień uciekał przed policją. Jak ktoś ma uprawnienia, żeby uciekać przed policją to policja chyba go nie goni. To po co mu uprawnienia, żeby uciekać przed policja, kiedy ona go nie goni kiedy on je ma?

11


Wulkanizator ~Wulkanizator (Gość)08.05.2024 17:35

Brak uprawnień, ale opony całoroczne ma i do tego nie wyważanie od lat.

13


E ~E (Gość)08.05.2024 14:49

Ja też mam opla

22


Sędzia ~Sędzia (Gość)08.05.2024 16:38

Jedynie obcięcie rąk i nóg ma sens by zapobiec kolejnej jeździe takiego cynamona

02


Dudur ~Dudur (Gość)08.05.2024 15:35

Pachnie mi to kolejnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Za 3-4 razem jak dostanie zakaz to się na pewno opamięta.

32


Biuro podróży ~Biuro podróży (Gość)08.05.2024 13:38

Proponuję Emiraty?

41


supcio ~supcio (Gość)08.05.2024 11:05

To teraz żeby uciekać przed policją to trzeba mieć uprawnienia? No to w końcu będzie porządek.

92


Niieeee ~Niieeee (Gość)08.05.2024 12:09

Zamiast więzienia to obóz pracy

60


Niesłychane ~Niesłychane (Gość)08.05.2024 11:14

Jak można uciekać Oplem?

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat