Bez tej decyzji nie ruszy budowa Centrum Przesiadkowego

Powiat Piotrkowski Środa, 21 lipca 202167
Jedna jeszcze decyzja, o którą samorząd Powiatu Piotrkowskiego wystąpił do Państwowego Przedsiębiorstwa Wody Polskie, Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim, wstrzymuje prace inwestycyjne na terenie byłego dworca PKS w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powiat chce stworzyć w tym miejscu Powiatowe Centrum Przesiadkowe dla ruchu autobusów komunikacji lokalnej, krajowej i międzynarodowej. Na realizację zadania w budżecie powiatu piotrkowskiego zabezpieczono 1,5 mln złotych (w tym 0,5 mln złotych powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych). Rozpoczęcie prac będzie możliwe po uzyskaniu pozwolenia na budowę, a to nie może być wydane bez pozwolenia wodno-prawnego na odprowadzanie wód opadowych z terenu planowanej inwestycji do kolektorów ściekowych odwadniających tę część Piotrkowa. Wniosek, złożony przez samorząd powiatowy w marcu 2021 roku, oczekuje na rozpatrzenie przez przedsiębiorstwo Wody Polskie. Warto w tym miejscu dodać, że powiat uzyskał zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na budowę zatok przystankowych, zadaszonych wiat, miejsc postojowych dla autobusów, wymianę nawierzchni, a także budowę chodników dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i parkingu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

12


Komentarze (67)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)23.07.2021 17:46

No i proszę, jak szybko można zakończyć "dyskusję" prowadzoną przez pseudoznawców. Czemu żaden z was nie odpowiedział na moje argumenty?

21


Tubylec ~Tubylec (Gość)21.07.2021 12:03

I znów beton... gdzie trawa ? gdzie krzaki drzewa ? tego nam potrzeba nie marmuru lub kostki brukowej !

163


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)22.07.2021 02:24

Dworzec PKS najpierw został sprzedany spółce żydowskiej, a jakiś czas temu z powrotem odkupiony. Władze miasta winni są wytłumaczenia się z tego przed mieszkańcami. Jak wyglądają sprawy finansowe tych transakcji? wszak jest to płacone z podatków Piotrkowian. Może rzecznik nam to przedstawi?

173


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga21.07.2021 13:27

Co mają Wody Polskie do tej budowy ?

173


mom ~mom (Gość)21.07.2021 14:40

W latach 50 ubiegłego wieku w miejscu obecnego dworca PKS znajdował się piękny zbiornik wodny- staw, sadzawka, obsadzony starodrzewem z wierzb w formie czy to parku czy skweru wypoczynkowego oraz wspaniale komponował się z dworcem PKP.
Lecz olbrzymie zapotrzebowaniem na komunikację międzymiastową - dojazdy do pracy i szkół wymusiły na władzach PRL zezwolenie na utworzenie miejsca parkingowego dla komunikacji oraz budowę dworca autobusowego.
A może obecnie przywrócić ten obiekt do poprzedniego stanu. Jest to centrum zabetonowanego Miasta a komunikacja międzymiastowa to tylko szczątki na których Powiat chce budować swoją pozycję i robi to na pokaz.
Kto jeszcze wierzy w Urząd Powiatu P.T.

153


Kazik ~Kazik (Gość)22.07.2021 07:19

Tylko guma i wąskie drzwi dla urzędników po co ta biurokracja zbędna jeden szkodnik ma udzielać zgody drugiemu na odprowadzanie deszczówki to jakaś paranoja i tylko w Polsce takie rzeczy dlatego w tym kraju nigdy nic nie będzie przez biurokracje

110


0_o ~0_o (Gość)22.07.2021 06:42

Jeśli uda się osiągnąć to co na wizualizacji, będzie super. Bynajmniej jakoś schludnie będzie wyglądał ten kawałek miasta :)

62


nowak ~nowak (Gość)21.07.2021 15:48

Wizualizacja fatalna....oby rzeczywistość wyglądała lepiej niż to.

111


ass ~ass (Gość)21.07.2021 16:04

Dlaczego to się ma nazywać centrum przesiadkowe? Czy to znaczy, że będzie tylko dla przesiadających się, czyli ktoś przyjedzie do Trybunalskiego Grodu pociągiem i się przesiądzie na autobus, żeby pojechać np. do Sulejowa, to będzie mógł skorzystać, a jak taki mieszkaniec Trybunalskiego Grodu będzie chciał pojechać, powiedzmy, że też do owego Sulejowa, autobusem?... A... to nie! To nie dla Niego będzie to centrum, bo on się nie będzie nigdzie przesiadał, tak?... Po jaką cholerę chcemy na siłę wymyślać jakieś niby nowoczesne, a tak naprawdę to dziwaczne nazwy, np. mediateka, zamiast po prostu biblioteka itp.?

191


Życie ~Życie (Gość)21.07.2021 12:34

Wejście na ten dworzec powinny mieć osoby tylko po szczepionce. Ja np jestem już po dwóch dawkach. A szczepienia powinny być obowiązkowe dla wszystkich i kropka.

1219


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat