Bełchatów: koronawirus w kopalni i elektrowni

Strefa FMBełchatów Wtorek, 16 czerwca 202033
Czterech pracowników Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i jeden Elektrowni zakażeni koronawirusem. Informację potwierdza spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
fot. PGE fot. PGE

Jak zapewnia rzecznik prasowy tej spółki, Sandra Apanasionek, zakażone osoby trafiły do izolacji, a pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt, zostali objęci kwarantanną. - Niezwłocznie zostały uruchomione wszystkie standardowe działania, które wynikają z wewnętrznych procedur oraz zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Praca realizowana jest niezmiennie na podwyższonych zasadach sanitarnych. We wszystkich podmiotach spółki nadal obowiązują wprowadzone na początku epidemii odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszyscy pracownicy, którzy przebywają na terenie zakładów mają zapewnione środki dezynfekujące oraz inne środki ochrony indywidualnej. Wprowadzono także rotacyjny system pracy w oddziałach, co sprawia, że poszczególne zespołu mają ze sobą ograniczony kontakt to niezbędnego minimum. Wszędzie, gdzie było to możliwe, skierowano pracowników do pracy zdalnej - mówi Sylwia Apanasionek.


Rzecznik prasowy PGE GiEK dodaje, że spółka jest gotowa na różne scenariusze rozwoju epidemii, w tym praca przy ponadstandardowej absencji pracowników. Wydobycie węgla jak i produkcja energii w Bełchatowie odbywa się bez zakłóceń. Od początku epidemii koronawirusa w bełchatowskiej kopalni i elektrowni oraz podległych im spółkach, odnotowano łącznie około 40 przypadków koronawirusa.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.06.2020 15:38

Dobije nas wszystkich, depopulacja. Kwestia czasu. Nie po to wyprodukowali wirusa, żeby nie zebrał żniwa.

20


gość ~gość (Gość)16.06.2020 20:10

Dziwne że nie chorują kasjerki lekarze pielęgniarki politycy tylko górnicy i energetycy a umierają emeryci i renciści ??? Wirus wspomaga ZUS i likwiduje kopalnie i eldktrownie

102


on ~on (Gość)16.06.2020 19:29

Okłamywanie społeczeństwa ciąg dalszy a wszystko po to by każdego zastraszyć. Wirusa nie było i nie ma i jak widać jakie testy taki wirus co demaskuje dr. Martynowska na YT. Ja nie znam nikogo kto by chorował nawet na grypę duże markety znajomy ma duży sklep i setki osób się tu przewijają każdego dnia a oni pracują bez maseczek. Znam chłopaków gdzie na montażach pracują po całym kraju i nikt nie choruje i nie znają osoby która miała by być chora a pomyśleć ,że ten cały kit nam próbują wciskać w ramach NWO

79


gość ~gość (Gość)16.06.2020 15:55

ściema jakich wiele,psychozy ciag dalszy,Biedrinka,Lidl i inne molochy gdzie ludzi tłumy i coronaświrusa nie ma,cud,dajcie już spkój z tym szajsem

84


Mietek PT ~Mietek PT (Gość)16.06.2020 20:03

Pozytywne wyniki są tam gdzie przemysł węglowy.Chodzi o zniszczenie kopalni w PL na korzyść zachodnich.
Jak nie wykończą pseudo pandemią,to karami za emisje CO2.
Jedyny kandydat który o tym mówi jest Stanisław Żółtek.
Przewińcie od 4min

65


gość ~gość (Gość)16.06.2020 19:38

Kiedyś jakoś ludzie prondu nie mieli i dawali rade.A teraz godzine prondu nie ma i już awantura

40


gość ~gość (Gość)16.06.2020 11:20

PiS ogłosiło już sukces w walce z koronawirusem a tu taki numerek!!!

276


gość ~gość (Gość)16.06.2020 11:25

Mnie to nie dotyczy mam duże agregaty prądotwórcze

37


antys ~antys (Gość)16.06.2020 12:32

Szkoda ludzi. Duża umieralność w szpitalu w Zgierzu.

168


gość ~gość (Gość)16.06.2020 18:07

Piękna maszyna...

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat